Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Sax Date: 25 Februar 2011, 16:52:07
Poskupela konoplja!Bila je 220 pa 250 a sad 350!!Malo li je....
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: ladikimre Date: 25 Februar 2011, 19:26:16
Citat: god-ar poslato 24 Februar 2011, 23:27:14
Kudelja i konoplja su ti jedno te isto.
Nije isto.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Kudelja
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Bakisan Date: 25 Februar 2011, 19:38:12
Kudelja iliti kučina

Odg: Pravljenje boili i miksevi By: god-ar Date: 25 Februar 2011, 20:51:30
Kudelja,konoplja,kucina,grsnica ili ti strucno Cannabis sativa je isto,samo zavisi od govornog podrucja. Razlike ima jedino u Cannabis sativa i Cannabis indica(razlike u rodu),a razlikuju se samo po tome sto Indica ima u sebi mnogo veci procenat THC-a(Tetrahydrocannabinol)alkaloida koja je psihoaktivna supstanca te se korisi kao narkotik.
Inzinjer sam ratarstva, tako da, veruj mi isto je sve od nabrojanog.

Odg: Pravljenje boili i miksevi By: ladikimre Date: 25 Februar 2011, 20:59:59
Ok poštujem to.
Ali za običnog čoveka ,koji je recimo završio srednju,
ako mu spomenešeš kudelju,on će pomisliti na onu kudelju koja se koristi
recimo za navoje na vodovodnim cevima.
Zato sam i tako reagovao,bez ikakvih loših namera.

Odg: Pravljenje boili i miksevi By: god-ar Date: 25 Februar 2011, 21:05:12
Ispravka, moja greska, e to je kucina. Kudeljina vlakna,njen produkt.
Ne zameram.
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Ecco Date: 25 Februar 2011, 21:20:12
Citat: Deki carp poslato 25 Februar 2011, 16:21:12
Milose taj mix nije los ali se slabo otvara jer ima malo pticije hrane. Izbaci psenicno brasno i plazmu pa za taj postotak povecaj hranu za ptice i tako ces dobiti boilu koja se mnogo bolje otvara. Jaja 6 komada je malo na taj mix tako da na tih 6 jaja dodas jos 3 zumanca.Plazma ti netreba jer sve to imas u koncentratu za telad. Koncentrat ide sa sto vise proteina.
Deki pominješ koncentrat sa što više proteina možeš li da kažeš koliko je to što više? Da li je to 16% proteina ili ti u poljo.apoteci prave sa još većim procentom? Ali i to je nelogično jer hrana za piliće i ćuriće ima oko 40% proteina!?
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Deki carp Date: 26 Februar 2011, 14:01:40
Ecco, da uzimas taj najjaci sa 16% ali ako ti treba jaci mogu i da ti ga pojacaju ali nema potrebe.Hrana za pilice i curice nema isti sastav kao ova za telad, koja je mnogo bolja.
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Ecco Date: 27 Februar 2011, 09:57:42
Hvala Deki,svatio sam.

Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Emanuel Date: 27 Februar 2011, 13:12:21
jel taj prasak za otvaranje apetita za pilice ima neki naziv ? zivimicin , zivinovit ? neki drugi ?
ja sam pitao veterinara i nezna koji je to prasak
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Goachild Date: 27 Februar 2011, 14:27:27
Emanuel, raspitaj se u nekoj poljoprivrednoj apoteci ili pogledaj na sajtovima domaćih proizvođača hrane za telad, živinu...
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Emanuel Date: 27 Februar 2011, 15:00:48
pitao sam ali neznaju nista o preparatima i samo ih prodaju , a veterinare koje sam pitao kao da nisu culi za tako nesto , pa sam mislio da je neko vec koristio za boile pomenuti prasak i zna tacan naziv . ima toliko firmi i isti prasak se kod svakok drugacije zove.
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: Bakisan Date: 27 Februar 2011, 15:14:14
www.komponenta.rs Probaj ovde da nadješ.
Odg: Pravljenje boili i miksevi By: rulerus Date: 27 Februar 2011, 21:48:53
Svima toplo preporucujem pro-logic mix "biored" (1kg-500din ili ti 5 evra) a sto se domaceg mixa tice ovaj mi je bio najproduktivniji prosle sezone: za 1 kg... 18 supenih kasika kukuruznog brasna, 3 s. kasike sojinog brasna, 3 kasike pirincanog brasna, 6 kasika psenicnog brasna, 1 kasika betaina, 1 kasika aminozulina, 1 kasika egg albumina, 25 gr carp aditiv malina, 1 kasika tuti fruti stimulator (vde), 30 ml csl, 15 ml sweetner, 10 ml arome jagoda, 1 kasika pticije hrane, 16 kapi anisovog ulja.

Odg: Pravljenje boili i miksevi By: TopMix Date: 28 Februar 2011, 11:04:22
Ako vec ima poseban prasak za apetit kod pilica, curica, teladi i dr., kako znate sta od je toga dobro za saranski mix, a sta ne?