Vodeni cvet kao mamac za soma

Započeo dirigent, 31 Januar 2009, 21:58:32

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zmaj

Jeste pravi cvet samo sto je dobro osusen, pa stoji u kutiji i ne treba zamrzivac. Smrdi za medalju!! stavljao sam u zensku carapu i kacio na udicu, imao sam samo sitna cukanja,ali pravi udarac ne. a radio je jer sam dobio jedno somce od 5 kg na snop crvenih glista.

heavy

Ja pecam na cvet jedno 10 godina,kontra ide na prvu,nema razmisljanja i cekanja.Pecam sa strunom ali na velikim dubinama,oko 20-30 metara.
Mozes nesto malo vise reci o tom osusenom cvetu koji 'smrdi za medalju' ?Ja uvek kupujem zamrznut a meni to ne smrdi nego mirise...za medalju.
E sad da razmenimo iskustva oko prezentacije,ja mesam sa belim brasnom i ne potrefim uvek idealno.Poslednji put smo stukli dosta cveta a ubedjen sam da sam lose umesao (pecam ja dugo na cvet ali kad se doda malo rakije i piva...ziv covek gresi).
Odmrznem ga,prostrem na rasirene novine da se prosusi (tu je kriticna tacka) i onda dodajem pomalo brasna i mesam dok ne ubodem...
Moj cvet je sa Une,mnogo bolje mirise i od tiskog i moravskog jedina mana mu je sto je postan,tesko se mesa i tu je problem.
Osim zenske carape da li ste probali jos nesto ?Kudelju sam jednom probao i nije mi jasno bas kako to da zamesam.Probao sam pvc mrezice za prihranu sarana ali to se otopi cim vidi Dunav (pise na kesici 1 minut ali verovatno u destilovanoj vodi,Dunav pun hemikalija...).
Sada razmisljam o nekim saranskim silikonskim hranilicama ali videcu kako tu da zadenem trokraku....
Svaki predlog je dobrodosao.

muschoki

 Ne moras da stavljas kudelju ,mozes i suseni deo bambusa.Ako ti se brzo skida sa trokrake zvekni jedno zumance i to ga vezuje.Sa svim ostalim se slazem sto si naveo.Zaje.i saranske metode to su tek budalastine. :thumbup: smiley033

heavy

To za bambus sam cuo pre nego sto sam poceo da koristim cvet ali izlapelo se pa sam zaboravio...a pricali su da je to najbolje za mesanje.
Probacu zumance,nije mi palo na pamet.Inace ja drzim zabaceno od 15 do 20 min i zna da udari i posle 15 ako je dovoljno cvrsto umesano a najcesce ,kada dobro radi, izmedju 8.-10. min. udara.Dobar je cvet,jako mirise pa mogu i da ga 'krstim' sa malo vise brasna tako da ostane duze ali zadnji put sam tako omanuo sa mesanjem da ne mogu da verujem zato i trazim laksi i pouzdaniji nacin.

p.s.pocelo sa zumancima a vidim zavrsicemo kao sarandzije stolicica,tranzistor i tucha sa zenom oko sporeta  smiley001

muschoki

 Zaboravi sam da ti kazem na trokraku obavezno spiralni feder,nesto slicno kao mala hranilica. :bye: smiley033
p.s. sto se tice zene,sto dalje od vode sa njima. :rlol:

heavy

Nisam nikada stavljao feder ali razmišljao sam da probam i sada ću i probati da bi se manje zezao sa mešanjem.
Hvala na savetima.

kosta

interesantno,ovog na svrljiškom Timoku ima ko pleve,mada smo ga baš ko klinci vadili i ispod kamena,a ovakvog ga hvatali "kad naleti",neobavezno...neuporedivo sa somom,ali klen na ovoj reci sa tim mamcem-100%...čudni su putevi gospodnji

voja

Pa vataj to covece , a mogao bi i da javis kad cveta pa da smiley109
zzzz.......daj meredov!!!

kosta

a ebem li ga,kao ga  sredinom jeseni najviše primećujem ovde...ipak sam ja još uvek "kederaš"  :rolleyes:

Hemingway

halo momci.. to cudo sto se pretvara u letjelicu izvlaci se iz tog kokona ili kako se vec zove
u 5 mjesecu u njemackoj ga zovu Maifliege ..pitajte svakog ozbiljnog musicara reci ce vam odmah za to
..znaci camac i zastore sa prozora kao mreze i eto ga u kg...
,,Starac i more"
,,Dunav mi u Venama "
"Zamislite koja bi tisina nastala kada bi ljudi govorili samo o onome sto znaju." - Karel Capek

kosta

ma ima ga ispod svakog kamena gde je muljevito dno pre nego sazri

Djole

Kosta, da li mislimo na istu "životinjku"?   :huh:

U jednom delu Srbije se pod nazivom "vodeni cvet" misli na nešto sasvim drugo (misli se na "tularaše", "čauraše", "vodene moljce" ...), dok ovde govore o "Tiskom cvetu".

Ovo je "Tiski vodeni cvet" (u stadijumu krilatog insekta) o kome se ovde govori,




a ovo su čaure i larva "tularaša" ("čauraša", "vodenog moljca", "vodenog cveta" ...):



Verovatno oni i pripadaju istom rodu, ne znam  :huh: :embarassed:, nisam baš toliki stručnjak. Znam sigurno da su larve "tularaša" izvanredni mamnci (jedni od najboljih!!!) za gotovo sve vrste riba. Provereno!!!

Nešto više o tome možete pročitati ovde: Tularaši ili ovde Jednodnevke.


kosta

da da mislimo na isto,pod kamenom,nesazrele su crne i malko žgoljave ali rade svoj poso (koristim ih za klena na reci),a na ovog "čauraša", "vodenog moljca", "vodenog cveta" krkuša gricka nokte od sreće  :lol:... Inače,ko voli skobalja da peca i da glumi nindžu po kršu-izvolte u svrljišku klisuru na Timoku (najbolji potez od sela Palilule do Miljkovca).Govorim o reci na kojoj sam odrastao,a za ove veće stvari sam ipak-kederaš  :rolleyes: kradem fazone od vukova pa vežbam  :ok:

Djole

Ipak mislim da je "tiski cvet" nešto drugo i ima ga samo u ravničarskim (sporim) rekama - uglavnom na reci Tisi (u Mađarskoj i kod nas u Vojvodini).

Baš zato sam i napomenuo da se u nekim delovima Srbije (centralni i južni deo) pod pojmom "vodeni cvet" u narodu misli upravo na "tularoše" o kojima ti govoriš dok se u Vojvodini pod nazivom "vodeni cvet" misli isključivo na "Tiski cvet", to jest na jednodnevku - latinski naziv "Palingenia Longicauda".

Dakle ne govorimo o istom "mamcu".  :cheesy:

kosta

bitno je da učim,moguće,slikaću kad budem naleteo pa da ga "prostudiramo"

Teme sličnog naslova (10)