Zeck Zander Wumme

Započeo pikeman, 18 Mart 2023, 21:48:43

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pikeman

Nekada Zanderkant, sada ZANDER Wumme.




Sebastian Hänel u saradnji sa Zeck-om predstavlja prvi proizvod u novom ZANDER asortimanu.

      Zander Wumme 265 | 90:
      Dužina: 265cm
      Transportna dužina 137cm
      Težina bacanja: 10-90g
      Težina štapa: 197g
      Karike: SiC 7+1
      Halter: Fuji VSS /#16




















@dunavski_vuk


Alexandar1912

Na svapskim forumima kazu da nije ni za sta i da je neuspjela kopija Solution Statementa,kazu sto se tice uspijeha kopiranja samo su priblizno cijenu pogodili  :cheesy:

milanstosic

Brkati hobit ima nevidjeno glupu torbu, a materijal mi se cini extra.

pikeman

Tri nova modela Zander Wumme štapova...



ZANDER Premium-Wumme 265 | 80

Info :    High-End-Rute von Sebastian Hänel
Länge :    265 cm
Ideales Ködergewicht :    10 - 80 g
Transportlänge :    137 cm
Toleranzgrenze Ködergewicht :    85 g
Teilung :    Zweiteilig
Rutengewicht :    153 g
Blank-Material :    Kohlefaser
Ringanzahl :    7 + 1
Beringung :    Fuji SIC
Startring :    Fuji KLSG /#25
Rollenhalter :    Fuji VSS /#16
Hintergrifflänge :    41,5 cm
Griffmaterial :    EVA
Hakenhalter :    Fest montiert
Angelmethode :    Spinnfischen
Rutentyp :    Spinning (Stationärrolle)
Rutenserie :    ZANDER






ZANDER Vertikal-Wumme 195 | 90

Info :    Vertikal- & Pelagic-Rute von Sebastian Hänel
Länge :    195 cm
Ideales Ködergewicht :    15 - 90 g
Transportlänge :    102 cm
Toleranzgrenze Ködergewicht :    95 g
Teilung :    Zweiteilig
Rutengewicht :    143 g
Blank-Material :    Kohlefaser
Ringanzahl :    7 + 1
Beringung :    Seaguide SIC
Startring :    TUXOLSG /#20
Rollenhalter :    Fuji VSS /#16
Hintergrifflänge :    29 cm
Griffmaterial :    EVA
Hakenhalter :    Fest montiert
Angelmethode :    Spinnfischen, Vertikalangeln
Rutentyp :    Spinning (Stationärrolle)
Rutenserie :    ZANDER






ZANDER Wobbel-Wumme 265 | 50

Info :    Wobbler-Rute von Sebastian Hänel
Länge :    265 cm
Ideales Ködergewicht :    10 - 50 g
Transportlänge :    137 cm
Toleranzgrenze Ködergewicht :    55 g
Teilung :    Zweiteilig
Rutengewicht :    141 g
Blank-Material :    Kohlefaser
Ringanzahl :    7 + 1
Beringung :    SIC
Startring :    TUKWLSG /#25
Rollenhalter :    Fuji VSS /#16
Hintergrifflänge :    35 cm
Griffmaterial :    EVA
Hakenhalter :    Fest montiert
Angelmethode :    Spinnfischen
Rutentyp :    Spinning (Stationärrolle)
Rutenserie :    ZANDER





milanstosic

I deo:

ZANDER Premium-Wumme 265cm, 10g-80g...

Osmog marta krenuh iz Šapca u NS sa partnerkom pošto tamo imam dve setsre sa otvorenom namerom u vezi praznika i prikrivenom namerom da produžim do Žablja...
Več neko vreme proučavah ovaj štap po netu bez prilike da ga igde vidim ili probam na vodi. Prodavao se jedan na Facebooku. Komunicirao sam sa vlasnikom koji mi je opisao štap ali mi je ubrzo izmakao dok sam ja istraživao šta bi ovaj štap mogao biti. Ono što sam čuo iz prve ruke me je ostavilo u neverici. Napipavši ko je distributer u Srbiji, pozovem ga i pitam imaju li koji primerak. Dobijem informaciju da je tačno pre dva dana stigao jedan primerak u prodavnicu i da se upravo raspakuje. Šaljivo prokomentarisah da to nije slučajno. U podužem razgovoru, izuzetno ljubazan gospodin sa druge strane je držeći štap u rukama, savijajući ga i drmusajući mi je opisao kako se štap na suvo ponaša i uporedio ga sa par aktuelnih Zeckovih modela. Zaključih da moram da ga vidim pre eventualne kupovine makar to iziskivalo i nešto veće troškove zbog puta. Moram ovde da navedem i nešto što me je oduševilo. Bilo bi nepravedno i škrto ne podeliti sa svima. Istom prilikom mi je prodavac ponudio da pošalje štap poštom, da ga pogledam i prodrmam na suvo i ako mi se ne svidi da ga vratim na isti način pod jednim jedinim uslovom: da ga ne iznosim na vodu. Čuvši ovo, ne samo zbog štapa morao sam da odem da upoznam ovakve ljude. Totalna ljubaznost, predusretljivost i poznavanje zahteva koji se postavljaju pred varaličarske štapove me je opredelila da bez imalo razmišljanja donesem odluku o odlasku na lice mesta i pogledam zanimljivosti iz Zecka (meni vrlo paušalno poznat brend) i ljude koji se bave distribucijom njihove opreme.

Imao sam raznih štapova, u raznim kategorijama i namenama ali od nemaca samo starije serije koje već nisu u konkurenciji sa modernom tehnologijom. Stari RST, Sporetksi pa i Cormorani su mi bili vazda po rukama i u svoje vreme vrh ponude. Na žalost, u poslednjih 5-6 godina u nazad nisam sa nemačkim novitetima imao dodira. Bez obzira gde se proizvode, nemački štapovi su namenjeni vodama koje mogu da se povuku kao paralela našim, a njihovi ribolovci spadaju u probirljivu grupu koja zna šta hoće. Imam ukrainskih štapova (Arioni, Creedovi,  Totem), imao sam i imam čistokrvnih japanskih štapova (sada samo jedan koji nije u jig kategoriji made in Japan - Daiko i jedan koji ima neko poreklo vezano za Japan -Lunamis) ali svi oni su pravljeni ili za stajaće vode ili za rusko i ukrainsko podneblje gde nikad nisam video najkapitalnije smuđeve na snimcima za razliku od nemačkih prezentacija koje su me mnogo više zainteresovale zbog prepoznavanja sličnih voda i riba od atraktivnih sportskih veličina do kapitalnih primeraka. Zaključih da nemci znaju šta rade i šta traže pa nije zgoreg proveriti šta su hteli da kažu sa ovom alatkom.

Nakon upoređenja sa drugim štapovima u prodavnici i sjajnog druženja sa prodavcem i njegovom porodicom štap bezpogovorno završi kod mene. Imao sam uz sebe Totem 229cm, 20-60g kao reper prilikom kupovine šta želim i šta ne želim i Premium mi je na suvo delovao kao višestruko poboljšanje i napredak ali provera na vodi je jedina merodavna. Do sada sam bio 3 puta na vodi sa njim i paralelno sam nosio Totema 20-60 i Ariona 10-45g. Ono što ću napisati mogu da potpišem, a tuđi doživljaji se mogu poklopiti ili ne, meni nije bitno, zanam šta imam u rukama. Moram napomenuti da sam do nedavno imao i Creeda, 229cm (valjda), 20-80g i nisam se opredelio da ga zadržim tražeči osetljiviji, udobniji štap sa logičnijom krivom savijanja na toj dužini i sličnom snagom.

Primerak koji je završio kod mene je težak 149g. Na sajtu je deklarisana težina 153g. Ima 7+1 vođicu (čelik+SiC). Iako volim više vođica ovde je savijanje bilo idelano i moram reći da sam iznenađen na ovoj dužini da nema koja vođica više ali ovo je idealno leglo. Vođice nisu male, a ni velike (nisam imao potrebu da merim). Za razliku od gore pomenutog Creeda koji je u realnosti Fast štap, na Premiumu ne možete da prepoznate odmah kojoj grupi pripada. Štap koji zabacuje 10-80g (objavljena tolerancija na sajtu proizvođača 85g!) se bez vode vrlo teško može proceniti. To je jedna odmerena akcija koja se predivno savija do polovine uz veći napor, do prve trećine uz manji napor. Kriva je kontinualna, odaje beskompromisnu snagu vrha, koji verovatno sve probija na šta naiđe, a donji deo pri natezanju sa zakačkama (ribe nije bilo) i obalskim panjevima dobija rad koji daje vrlo odmerenu fleksibilnost, snagu kičme i zadovoljstvo pri pomisli kako treba da izgleda štap koji dobro drži ribu. Za razliku od Ariona sa kojima nisam imao spadanja, a nisam bio siguran da li će ih biti zbog krutosti kičme, Premium odmah ostavlja utisak idealnog štapa za držanje ribe, naročito krupnijih primeraka.

Nasatavak sledi odmah, molim vas da sačekate kraj teksta pre komentara. Voleo bih da sve ide u kontinuitetu...


18 Mart 2025, 09:16:31
II deo:

ZANDER Premium-Wumme 265cm, 10g-80g...

Prednji rukohvat štapa je eva. Navoj je sa donje strane. Prednji rukohvat je relativno kraći od uobičajenih. Oko 2-3cm kraći nego na Arionu 45 ili Totemu 20-60g. Od ose stuba stope mašinice do prednjeg kraja prednje eve ima 7,5cm i meni je rukohvat veoma udoban. Deo kažiprsta i palca koji mogu da pređu na blank su taman toliki da nema istezanja prstiju da se oslone na blank, a i da u dovljnoj meri pređu na blank pri hvatu celom šakom iznad stope. Probao sam balans sa mašinicama od 195g, 245g i 275g (sve ukupno sa strunom). Sa 195g balans je oko 2cm ispred eve (9,5cm od ose stope mašinice), sa 275g balan se je unutar eve 1cm, a sa 245g balans je do oko 1cm ispred eve. Da biste imali predstavu šta ovo poslednje znači: tačka balansa je na 8,5cm od ose stope mašinice. Ovo nisam imao ni na jednom fabričkom štapu, a naročito ne na štapu koji je deklarisa kao 80g,  videćemo da li je to realno. Zaključak balans besprekoran!!!

Ono što nije idelano je ukupna dužina drške od 56cm. Meni predugo za pecanje iz čamca ali računam da će navika i snalažljivost naći način za prilagođenje. Za obalu nikakav problem. Drška je u punoj dužini (nepodeljena) presvučena evom. Veoma prijatan osećaj za stabilnost i kontrolu prilikom vođenja jiga, verovatno i za ribu. Zaboravljen udobni, prijatni osećaj usled korišćenja podeljenih drški koje nose manju težinu ali i skreću pažnju na sebe u pojedinim trenucima kada su zahtevi kontrolisanog, stabilnog hvata i osećaja potrebni kod većih težina. Ovako duga drška mi je dala pored srceparajućeg osećaja zašto nije kraća, i osećaj enormne udobnosti kada štap držite labavo šakom iznad mašinice dozvoljavajući mu da se nežno i pre svega stabilno smesti između boka i podlaktice. Ovo ću sada napisati i nikad više kometraisati... Totem 229cm, 20-60g, je neverovatno udoban štap što se tiče balansa. Najudobniji koji sam imao u toj kategoriji i to mu je najveći plus, a ostalo neću kometarisati ovde. Moj je težak 126g. Ovaj Premium od 149g delluje udobnije i lakše za baratanje i pokretanje od njega bez obzira što je 23g teži i 36cm duži. Ta duga drška je završila jedan jako komplikovan posao i podigla nivo udobnosti do neočekivanog i neprepoznatljivog. Opraštam Sebastianu Hanelu koncept dugih drški. Nemci su savršeno znali šta rade. Ovo oko udobnosti nije naivna stvar iz više razloga. Komfor i opuštenost su presudni za osetljivost. Presudni su i za zamaranje ribolovca. A najpresudniji su za perverzne igre različitim manjim i naročito većim težinama jiga. Čovek koncipirao štap kako ja do sada nisam imao prilike da doživim, a ni probam. Pričam o deklarisamo 80gramcu!

Sledi možda najkraći ali i najvažniji deo...
Dno mešavina peska, šljunka i po neki kamen. Blago uzvodni zabačaj. Glava dodirne dno ispred mene na nekih 30-40m. Struja i protok nenormalni, dubina oko 3m. Prvi zabačaj sa 10g+šed 4inch. Stap besprekorno čuje. Sa 8g isto, sa 4g isto. Aj da to zanemarimo, gruva struja po glavi i nabija je u podlogu pa nije problem. Struna Momoi Rujin 0,16mm. Prebacim se na duboki kontratok od 5m-6m dubine širok oko 40m, dno zaililo. Sa 8g, počinje da sriče, negde i čita ali više mrmlja, pomalo nejasno, moja koncentracija vrhunska. Upotrebljivo u nuždi ali daleko od željenog. Sa 10g propričava, koncentracija solidna. Sa 12g sve je jasno, da ne kažem nepogrešivo, koncentracija normalna. 

U gornim lagama sam išao do 60g. 25g+šed i 51g(35g+16g čeburaška)+šed u veoma jakom protoku vodi skoro isto. Bez kašnjenja i zamaranja vrha. Meni bilo dosta ali sam reda radi okačio i 60g i jedva da sam primetio razliku u odnosu na 51g. Bacio par puta i nisam dalje eksperimentisao jer nemam uslove, a ni potrebe dok sa njim ne odem na neka luđa mesta što inače ne praktikujem zbog teškog fizičkog rada. Ovde je trenutak da se zapitam da li treba da pomerim te granice kad alat omogućava. Ali nije poenta u tome. Ja sam taj štap namenio za opseg od 25g do oko 45g. Totem koji je nekako dobacio do 35g je bio ok ali na samoj granici. Kada sam ga istovremeno uporedio sa ovim štapom dugim 265cm, nebo i zemlja. Premium vodi 51g kao Totem oko 30g. Igra se Premium sa težinama do 45g, a preko toga znate da počinje nešto ozbiljniji jig. Ova udobnost i minorno zamaranje verujem da su posledica dobro koncipiranog vrha i drške. Sa 51g i šedom, štap položen horizontalno, na suvo da vise, ima povijen vrh na dole kao Arion 45g sa otežanjem od 8-10g. Ne znam šta je Premiumu gornja granica ali meni je i ovo dovoljno.

Još par zapažanja...
U odnosu na Totem ima znatno, skoro duplo deblji zid blanka gornjeg dela. Štap je sa putover spojom, a na njemu se prepoznaje da je prepreg blanka karirane strukture. Nisu samo uzdužna vlakna. Što se tiče zabačaja, nemam zamerki. Dohvata sve što treba, ne uvija se, jako stabilan i precizan. Sa većim težinama vlada kao i sa manjim.

Na pitanje Nemcima koji je carbon upotrebljen, odgovorili su da je najbolji mogući trenutno dostupan zbog osetljivosti i lakoće sa minimumom smole. Na jednom drugom mestu sam našao insinuaciju (ne i proveren podatak) da su upotrebljeni 40t i 46t carboni. Na štap se dobija garancija koja podrazumeva bezuslovnu zamenu slomljenog dela. Nije bitan razlog (riba, udarac glave, vrata od gepeka, gaženje kolima...) ali je bitno da se on navede kako bi proizvođač imao statistiku i mogućnost da nešto promeni i poboljša ukoliko je do njega. Naravno i račun.

Sve je ovo lepo ali se ja debelo pitam kakav je isti takav samo karaći 235cm, 10-80g.

Nemci su ovde uradili sjajan posao. Sebastian Hanel kao sjajan ribolovac i edukator je odavno pobudio moju pažnju. Sa ovim štapom (u ovoj kategoriji) je pogodio u centar. Jedan od  komentara po mrežama je da je štap omekšan u odnosu na prethodne varijante što i jeste bio zahtev tržišta i zamerka proizvođaču i Sebastianu na prekrutim štapovima. Obzirom da se radi o štapu koji je meni interesantan za ove nešto veće težine bacanja i da se taj koncept razlikuje od ExFF štapova za manje gramaže, moram dodati da mi se štap veoma svideo i da je ponuđeni koncept bolji od onoga što sam ja lično imao kao ideju o štapovima takve namene. Kakav će u daljoj upotrebi i na ribi biti, ostaje kao nepoznanica do prvih ulova koji neće biti baš skoro imajući u vidu trenutni lovostaj, ali očekivanja su zaista velika, nikad veća.
 

19 Mart 2025, 08:38:45
III deo:

ZANDER Premium-Wumme 265cm, 10g-80g...

Još par detalja koji če kolegama bliže opisati štap... Spoj je, kao što sam rekao, putover i to povelikoj dužini. Kao takav garantuje čvrst spoj sa dosta preklopa između gornje i donje sekcije. Pored toga spoj je toliko dobro napasovan brušenjem da svako skidanje predstavlja blagi napor jer je naleganje i dihtovanje savršeno. Prilikom savijanja na samom spoju se ne narušava kontinuitet krive savijanja i štap je prati kao da je iz jednog dela. Konus štapa je srednje izražen. Nije prebrz ali nije nije ni tipa debljine cigarete celom dužinom, uslovno rečeno. Mnogo govori o snazi štapa i očekivanju kakava kičma i kakavo se ponašanje očekuje prilikom kontrole zakačene ribe. Gornji kraj donje sekcije se ne završava šupljinom ili umetnutim sunđerom već je zaliven staklastim epoksidom u vidu kalote. Dugo ovo nisam nigde pominjao ali ovo smatram jako dobrim tehničkim detaljom iz više razloga. Prvi je da nema oštrog preseka blanka koji zapinje prilikom navlačenja gornje sekcije. Drugi je da se nikad zbog naglog diskontinuiteta sa oštrom ivicom neće pojaviti kuckanje prilikom korišćenja štapa. Treci je da se sile i naponi koji se pojavljuju na gornjoj i donjoj sekciji kotinualnije prenose na tačkama kontakta preseka i smanjuje se mogućnost rascvetavanja blanka usled nedovršenog uštekavanja sekcija ili preteranog opterećenja. Gornja sekcija na samom spoju ima ojačanje od namotanog konca zalivenog epoksidom. Gornja sekcija upravo zbog pomenutog detalja epoksidne kalote vrlo lako pronalazi put prilikom navlačenja na donju sekciju i nema zapinjanja po oštrim ivicama blanka koje se zbog toga vremenom mikronski krzaju i oštećuju zbog čega postaju hrapave i podložne većim oštećenjima.

Zaista su posvetili pažnju spoju ali ono što odslikava maksimalni kvalitet je savršeno naleganje gornje i donje sekcije na spoju. Ova karakteristika se često ne uviđa ili zanemaruje ali doprinosi jednoj vrlo cenjenoj i nadasve traženoj osobini štapa. To je osetljivost. Što je spoj bolje uklopljen manja je disipacija/gubitak signala koji se prenosi blankom, a što je suština upotrebe jig štapova. Imao sam  prilike da koristim dva identična štapa sa svom identičnom opremom (mašinica, struna). I "kičma" štapa je bila identično pogođena. Razlikovali su se po osetljivosti i to primetno. Jedina razlika je bila u kvalitetu izvedenog spoja. Štap sa boljim naleganjem je bolje prenosio informacije. Mnogi ovo neće primetiti ali ako se na to ukaže počinju razmišljanja i menja se pogled na kvalitet detalja.

Štap je eseteski vrlo elegantno izveden. Dvobojna šema. Sve je crno ili sivkasto (u delu haltera), natpisi beli, minimalni svedeni, vrlo umereni. Ukrasni detalji od konca srebrnkasti/beli. Nema ni jedne druge boje. Pri tom su natpisi svedeni na minimum mimnimuma i apsolutno ne može da im se nađe zamerka. Vidi se nemački pristup kao pri izradi mercedesa ili čuvenog nemačkog oružja. Na štapu postoji i minijaturna čelična (eloksirana u crno) zakačka za udicu. Okce je minimalne veličine, neupadljivo ali dovoljno veliko za svaku jig udicu. Pozicionirano je dovolno daleko od prednjeg rukohvata tako da ga ne možete dohvatiti ni ukakvom redovnom hvatu ili manipulaciji. Pozicija je po donjoj osi štapa i jedva se primećuje da postoji. Ako neko voli štapove bez zakačke  ili pak sa zakačkom, na ovom štapu je taj korisni detalj izveden tako da ga i ima i nema. Kad vam zatreba tu je, a ako neželite da ga vidite to sve tako izgleda kao da ga i nema. Navtrka haltera je kobinacija karbonskog tubusa i metalnih detalja sa ograničavačem koliko može da se odvrne, a da ne spadne sa navoja kao kod štapova sa podeljenom drškom. O svemu su mislili. Svi metalni delovi su boji sivo-plavog bruna kakav se viđa na oružju. Nema vizuelnih i funkcionalnih viškova, a nema ni nešto da nedostaje. 

Na donjem kraju je end kapa izrađena od gumenog prstena i minimalnog metalnog inserta sa upustom na samom dnu u kojem se nalazi pločica sa Zeckovim natpisom. U taj upust će oni koji vole da obeleže svoje voljene upotrebne predmete sa lakoćom ubaciti tanku metalnu pločicu sa, recimo, izgraviranim tekstom koji zamisle (ime, prezime ili simbol smuđa recimo). Oni koji nisu zadovoljni balansom, a ne verujem da ovde to ikako može biti slučaj, mogu ubaciti, recimo, desetak grama olova formiranog u vidu kovanica od 1 ili 2 dinara.  :cheesy:

Vratio bih se još jednom na osetljivost ovog  osamdesetgramskog štapa. Vizuela i taktilna osetljivost se takmiče na celom opsegu. Recimo da vizuelna dosta pomaže u manjim težinama, recimo do 14g i ispod, a taktilna i vizuelna preko toga imaju izjednačen doprinos dobrom osćaju ribolovca šta se dešava sa korišćenim jigom ili čeburaškom.

Ukoliko se još nečeg setim, rado ću dodati. Poseban tekst ide sa prvim ulovljneim ribama, a do tada pozdrav kolegama... Bistro!

pikeman

Odličan opis štapa :ok:, neka bude taličan i dobro služi. :thumbup:
Ako si u radnji drmusao Peak JG 1 možeš li navesti razlike u odnosu na Premium?


milanstosic

Pikeman, hvala mnogo!
Prodrmao sam vise stapova. Bio bih neiskren ako bi u poredjenju naveo bilo sta cega se potpuno tacno ne mogu setiti i samim tim adekvatno opisati. Samo mi je jedna stvar ostala u secanju potpuno jasno definisana... Nakon uzimanja u ruke Premiuma, odmeravanja balansa sa i bez masinice i ponasanje blanka na drmusanje, natezanje i posle kacenja tereta tu u radnji, ni jedan drugi zatecani stap mi nije bio za dalje razmatranje. Da ne bude zabune bilo je tu extra stapova, ali u ovoj klasi tezine bacanja i nacin na koji sam zamislio da se ponasa blank sa vecim glavama mi je bio odusevljavajuci upravo na ovom stapu. Specificna nota koju je Sebastian promovisao u smislu stelovanja ponasanja blanka mi je bila nova i kao sto rekoh bolja i logicnija od onoga kako sam zamisljao da je idealno.

Ovih dana je stap dosta testiran na vodi. Bez tendencioznog ribolova smudja. Za sad mogu da potvrdim da je extra bacac, vodi od 8g, jedva cujno, a na 12g bez greske. Nosi 50g i na to jos sed, bez kasnjenja koje bi uzrokovalo zamor ili sporu reakciju. Verovatno moze i vise ali nisam imao uslove za probu.

Na zalost, 2 bucova do 1kg su se zaletela i dobila pirsing. Bilo bi neozbiljno opisivati stap sa njima ali na prvi pogled, te 2 ribe mu dodju kao keder. Prepun snage, a nikako ne mogu da se otmem utisku da stap moze probiti bilo sta. Taj vrh je jako specifican. Odskoci na malim tezinama kao indikacija dna, a snage ima da probije dno plasticne flase.

Obozavam Arione. Onaj od 45g je ozbiljno ugrozen ovim stapom. Mozda postane i visak, a mali Arion 229cm, 7-28g ostane za donje t.bacanja. Premium vrhunski precizno zabacuje. Duza drska pomaze u zamahu i daje dodatnu daljinu. Njena, meni uznemiravajuca duzina od 56cm je sad vec potpuno asimilovana pojava i nemam nikakav problem. Ocigledno je sve stvar prilagodjenja. Cak sam u dubokom razmisljanju koliko je duzina te drske doprinela upotrebljivisti, kvalitetu i karakteristikama stapa. Nikada, ali nikada nisam mislio da se stap od 149g moze takmiciti po udobnosi sa stapovima, odlicnim, od 125g i 116g i pri tom kracim. Premium ispade bolji. Ali i to na stranu... Ta drska tako dobro lezi pod laktom na boku da saka na prednjem rukohvatu drzi poluotvorena stap i vodim tako jig od 50g. Sta vise reci? Opustena saka, maksimalno odmorna, osetljivost vrhunska u prstima, spremna ruka i saka za stravicnu kontru. Ne mogu da docekam kraj lovostaja i posetu izglednim mestima.

Probah ga i za vobler. Ja sam malo specifican i ne smatram da su meksi stapovi bolji od tvrdjih za voblerisanje. U buducnosti ce Premium biti sasvim dobar i za voblerisanje, prinudno pa i ciljano, pogotovo dubokoroncima. Bar meni.


Zao mi je sto ti nisam direktno odgovorio na pitanje ali je razlika bila toliko ubedljiva u korist Premiuma da je sve ostalo potisnuto iz razmatranja i pamcenja.

pikeman

Dao si mi dovoljno informacija da razmišljam o "prinovi" što se tiče štapova. :cheesy:


ivkeks

Vaoo kakav tekst, bravo Milane... Kao da sam ja pecao i drzao štap  :ok: šteta što ne probaš mate itana tournament pro Lure 15- 60g 279cm pa da napišeš mišljenje  :cheesy: poz bistro

milanstosic

Pikeman,
Sve treba probati i ako se svidi, ostaje ne duze staze. Ovde bas ima potencijala za svakoga. Mene je kupio, cini mi se, na duze staze.

Ivkeks,
Mnogi koji su se druzili sa Mate stapovima, tvrde da ima pravih bisera. Ako budem bio u prilici, probacu sigurno pa se moze malo i razmeniti misljenje i utisci. Volim da eksperimentisem ali kad se zaljubim u nesto, malko gubim volju, bar neko vreme, za dalju potragu.

23 Mart 2025, 19:08:40
Naleteh na ovaj clip;

Svabe se ne libe da Premiuma koji deluje kao jako robusan stap, koriste i mnogo ispod granica njegovih mogucnosti. Ostadoh zatecen da ga angazuju sa 5g glavama i za kanalsko pecanje gde bih ja verovatno isao maksimalno sa nekim 15 gramcem. Do duse, ribe su bas onake kako ih u snovima zamisljamo i opravdavaju upotrebu ovakvog stapa. Zato volim nekad nemce. Vole da budu prakticni i rerko grese. Ali stvarno na pocetku ostadoh zatecen sa onih 5 grama i skoro nepokretnom vodom dok ne videh zasto je  taj stap koriscen. Lepe ribe verovatno zahtevaju pouzdano "štepanje", a stap nije neudoban da se kvari sinhronizovana slika vode i alata. Stvarno deluje lagani u ruci zbog one duge drske.

orka

Svaka čast za trud na detaljnom opisu štapa . :clap2:  :thumbup: 
Posle ovakve recenzije, ovo je nešto kao nekada CD, samo sada Premium Wumme lovi sam !!  :cheesy:
Nadam se da će moći da se pogleda na sajmu lova i ribolova u Beogradu ..

sasabosko

Kolega Milane, da li ste bili u prilici da pogledate ovaj wobel wumme. Premium mi se za moje terene cini pojak. Ovaj bi mozda bio taman, jer se retko sta preko 20gr i baca, mada imam i drugi stap za to. Malo sam zardjao po pitanju varalicarenja, poslednje 2g na nivou statisticke greške, sto zbog nedostataka vremena, sto zbog povrede desnog zgloba ruke u prolece prosle godine. Odavno jurim nesto kao premium, ali to sto se meni svidi, ili ne mogu da vidim uživo, ili ne mogu da cujem iskustva sa vode, svaka čast za tekst  smiley033
Znoj nilskog konja je roze boje

milanstosic

Sasabosko,

Nisam zagledao taj štap iz principa da me ne bi snašla provokacija pa da nabavim još nešto što bi mi druge stvari stavilo u višak. Šalim se malo. Ono zbog čega nisam obratio pažnju na taj štap je činjenica da za vobler koristim Lunamis 2,59m, 7-35g, a veoma često i Arion 229cm, 7-28g koji bukvalno završavaju sve što se tiče voblera. Za ekstremne situacije je  tu i dobro čuvani Daiko Artesano Evoltia 2,9m, 7-35g. Sa druge strane, taj Wobbel Wumme mi se učinio malo potežak gledajući specifikaciju. Premium na 2,65m, 20-80g je deklarisan kao 153g (moj primerak 149g), a Zeck Zander Wobbel wumme je sa deklarisanom težinom 172g na 265cm i 10-50g težine bacanja. Meni to izlazi iz razmatranja. Premium je zaista jig štap po konceptu i 20g je za njega igranje. Taj potencijal bi Vam zaista ostao neiskorišćen i imali bi ste bespotrebno robusan štap koji konceptualno nije idealan za vobler.

Hvala za pohvale za tekst. Biće toga još kad se završi lovostaj na smuđa i realizuju prvi ulovi ali Youtube snimak (link) koji sam pre par postova zakacio, mnogo togas govori iskusnom oku. Činjenica da su ga upotrebljavali sa 5g, veličina smuđeva i ponašanje štapa na njemu govore mnogo više nego što sam do sad napisao. Zaista specifičan štap sa veoma specifičnom akcijom, po meni ekstremno pogođenom za tehniku jigovanja, naročito nešto težim glavama. Otvorio mi je nešto drugačiji pogled na tehniku jigovanja i zahteve koji su pred takvim štapovima iako jigujem preko 30 godina, a voblerišem i preko 35 godina.

orka

Imam utisak na osnovu napisanog da bi mogao da posluži i za uzgredno ali i ciljano pecanje soma..
Svakako da nije za najveće, ali 99% ulovljenih somova kod nas su do 30kg, a deluje da ima dovoljno snage za vođenje velikih i težih kašika, glavinjara i somovskih voblera ..

🡱 🡳

Teme sličnog naslova (5)