Ko pokuša da usvoji ovakav način sastavljanja montaže preporučujem da pri nizanju bužira namenjenih stabilizatoru (donjoj anteni) plovka odmah uzme u obzir da ti stabilizatori bivaju obično u dve debljine, približno su jednake debljine oni od fiberglasa i drveni a takodje na silikonski bužir za tanku žicu može se udenuti i ona malko deblja žica kod plovaka koji imaju žičani stabilizator . . . pa valja odmah nanizati duplo tj tri deblja i tri tanja silikonska bužira i tako obezbediti mogućnost montaže bilo kakvog plovka nevezano za onaj prvozamišljeni. Oblik plovka se menja u zavisnosti od potrebe načina vodjenja istog - u globalu.
Ako dok pecate, riba biva ubodena udicom za gornju usnu to znači da mamac nije na dnu nego iznad njega, a ako biva ubodena za donju usnu onda je mamac na dnu.
Ako riba duboko guta udicu to znači da treba skratiti rastojanje od udice do prvog do nje opterećenja (dramlije indikatora) ili skratiti predvez, i obratno, ako se kači za samu ivicu usne to rastojanje valja povećati (predpostavka je da je veličina mamca i udice primerena veličini ribe).
U mnogo slučajeva, kad se cela montaža dobro uravnoteži, izniveliše, uzrok slabe realizacije može biti baš nepodešena dužina predveza (udica - prvo opterećenje).
Imajte to na umu.