Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: sasabosko Date: 13 Mart 2020, 19:34:09
Citam sta se pise, i u jednu stvar ne verujem. Koliko sam puta pokusavao da ribu ulovim na crvenog crva u poslednjih 5g ovde kod mene, ni sam ne znam. Jednostavno ga ignorise, sto je i najgore, nece ni kad su beli i crveni u kombinaciji. Beli navucen na udicu, crveni radi, ni obratno. Zasto, nisam uspeo da shvatim. Da se razumemo, doci ce cverglan, pes, suncica, ni keder(belka) ga nece. E sad, igrajte se vi s mrenom, al nemojte zaboraviti ni jednog trenutka specialist barbel stapove. Kakve su konstrukcije, koliki test krive, koja gramaza bacanja nije to za dzabe. Nemas ti sta da trazis s krupnom mrenom, i najlonskim predvezom 0,2. Mrenu mozes da tretiras ozbiljno, te prema tome i prilagodis pribor, ili da se igras plovkaroskim najlonom sa njom, ali ni jednog trenutka ne zaboravi da je ona riba dna, i protoka. E, sad koliki pritisak vrsi jedan fider stap na liniju, koliko plovkaroski.
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: Panonski vuk Date: 13 Mart 2020, 20:29:05
Ja mrenu nikad nisam otisao da ciljno pecam,ne zanima
me.al sam imao par bas krupnih dok sam cekao soma ili sarana.nekad mi nije jasno kako uhvati onako velike udice.
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: sasabosko Date: 13 Mart 2020, 21:24:53
Ma nisi mi ti ni bio na pameti drug, ti si lovac na ozbiljnu ribu, vidim kakav pribor zagovaras

I sam sam takav, a mrenu lovim onda kad sam neorjentisani dubinkas. I dobro znam, da je mreni mera stap tc 2lb, pa i jaci, kanap 0,16 i predvez min 0,25 a i on ti ne garantuje ulov. Paucinom, gde obitava krupna mrena nemas sta da trazis, riba dna i obitava u jakoj vodi, mesnata usta i mozes je vuci, maksimalnim pritiskom. Te igre da ostajes bez udica, jednostavno nisu fer prema samoj ribi. U rangu tezine pecanja mrene su i smudj i stuka, ne raste toliko, ali je bolji borac. I onda sada dolazimo do tacke da ne uzima na debljem priboru, ako nece i bolje je, jer koja je svrha da uzme i pokida... Krupna ne zazire puno, siljke se potrudite da i ne lovite...
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: Panonski vuk Date: 13 Mart 2020, 22:08:42
Ja ne volim drug da koristim tanke najlone 0.25 je minimum kod mene.poucen dugogodisnjim iskustvom na dunavu i raznoraznim situacijama.lepse je i tu vecu izvuci pa je lepo vratiti nego da kidaju paucinu i posle plivaju sa udicom.ja jednostavno tako gledam na
to.ne ubedjujem ja nikog da treba da koristi deblji najlon svako neka bira sta hoce i kako hoce.
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: dragan2006 Date: 01 Maj 2020, 20:33:47
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: pexon Date: 02 Maj 2020, 00:18:55
Tako je Dragane, doktor Zagar pokazao da ne mora debelo sa predvezima i osnovnim.

Nekad nece ni da uzme na debo predvez i veliku udicu.
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: БУЏА БАБУШКА Date: 13 Oktobar 2020, 22:05:36
Da oživim malo temu.... S obzirom da je Dunav u solidnom porastu, ima li smisla tražiti mrenu na uobičajenim pozicijama? Odnosno, na kakvim pozicijama bi imalo smisla tražiti mrenu sada?
Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
Spojene poruke: 10 Novembar 2020, 10:14:27Ljudi, jel moguće da je ova tema mrtva u špicu sezone što se mrene tiče? Ima li dešavanja? Kako prolazite sa mrenom?
Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: milan.krstic Date: 10 Novembar 2020, 10:30:01
Budzo, il niko ne peca il svi cute i pune zamrzivace 🤣🤣🤣🤣..
Ja nisam isao na reke od porasta vodostaja, sto zbog obaveza, sto zbog loseg vremena, sve se pohodi da ni dva sata ne mogu da odvojim kvalitetno, pa onda skoknem do nekih jezeraca i zabacim radi reda..
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: БУЏА БАБУШКА Date: 10 Novembar 2020, 10:35:07
Tačno je to.....ćute ko p....

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: SundjerPecanje Date: 10 Novembar 2020, 14:20:19
Trebalo da bude mnogo niži vodostaj na Dunavu za neke krupnije komade pogotovo, što opet ne mora da znači... probaj
Inače ima ih na nekim uobičajnim mestima...
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: БУЏА БАБУШКА Date: 10 Novembar 2020, 19:57:41
Nemam vremena da probam, zato se raspitujem. Nameračio sam se na jedno mesto na V. Moravi za koje znam da su prethodnih godina posećivala velika jata mrene. Doduše radilo se o sitnijim komadima 300-700 grama, ali sasvim dovoljno za početničke korake u pecanju mrene.
Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: Ad fines Date: 04 Januar 2021, 22:46:39
Budzo, uhvati li ti te mrene na kraju? Ako me secanje sluzi, svake godine se raspitujes

Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: БУЏА БАБУШКА Date: 05 Januar 2021, 17:31:06
Ma nisam ni otišao na vodu. To ti je kao u onom vicu kad Indijanci skupljaju drva tri godine



Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: Ad fines Date: 05 Januar 2021, 20:18:07
3 godine nisi isao na vodu?!

Odg: Ribolov mrene na Dunavu i Savi... By: БУЏА БАБУШКА Date: 05 Januar 2021, 20:51:50
Šta da ti kažem.....indijanac



Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka