Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: marina1983 Date: 16 Januar 2017, 17:25:11
Za one koji bi se oprobali u ribolovu soma ispod Pančevačkog mosta koji je prošle godine izuzetno radio , bez ovog nek ni ne pomišljaju da krenu .


Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: Zmaj Strasni Date: 16 Januar 2017, 21:57:16
Zar nije bolje isto takvo, ali sa rupom u sredini?
Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: marina1983 Date: 16 Januar 2017, 22:05:26
Pitanje je šta bi se dobilo , jel bi mu se i površina drastično povećala . Možda i grešim nisam siguran

Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: djmisha77 Date: 16 Januar 2017, 22:23:45
Sa rupom u sredini samo brze tone, dno drzi isto kao i ovo sto je Marina postavio. Nego Marina, da nemas kalup slucajno za ova od 350gr?
Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: limovac74 Date: 16 Januar 2017, 22:32:22
Na olovo sa rupom - gripa potisak vode prilikom propadanja do dna je manji nego bez rupe, pa samim tim brže padne i napravi kraći put nizvodno,čista fizika.
Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: marina1983 Date: 16 Januar 2017, 22:44:25
Mišo, da li bolje drži dno ? Npr, ako pecaš iz čamca zabacuješ nizvodno olovo pada i špic tačka kačenja na olovu ostaje uzvodno . Ako je puno , voda prelazi preko njega samim tim ga i pritiska i odlazi dalje . Ako je sa rupom sve isto samo voda kod prelaska preko špica ulazi u rupu a samim tim ga i gura pa izlazi i onda ide dalje . Tako mi neki trip

Inače je isto olovo korišćeno na Ebru i ovo je doneto odande .
Nemam taj kalup , ali još imam ono olovo što sam ti obećao . Javi se dan ranije kada dolaziš da ga nađem prvo negde po podrumu . Doneću ti do grada nije problem , ako si po Zemunu , još bolje
Spojene poruke: 16 Januar 2017, 23:06:45Limovac, da li si siguran da u vodi pada kao što stoji na dnu ?
Gde mu je težišt, možda propada na kant ili... ?
Koje onda brže pada ?
Nije uvek baš sve tako kao što izgleda

Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: djmisha77 Date: 16 Januar 2017, 23:38:46
Generalno, olova sa rupom se koriste na dubljim terenima. Verujem da su grami u pitanju sto se tice drzanja dna. Licno nisam primetio razliku iako ne koristim teza od 150gr.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Odg: Olovo odnosno hranilica za brzu vodu (Dunav) preporuka ??? By: limovac74 Date: 16 Januar 2017, 23:49:56
CitatLimovac, da li si siguran da u vodi pada kao što stoji na dnu ?
Gde mu je težišt, možda propada na kant ili... ?
Koje onda brže pada ?
Nije uvek baš sve tako kao što izgleda 
Probaj sa dva olova iste težine ,pa će ti se kasti .
