Feeder štapovi

Započeo orka, 06 Decembar 2008, 10:52:55

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

laki22

ako volis mekse stapove spidera ako volis brze zooma, ni sa jednim neces pogresiti

tomislav34

Da li je neko lovio sa shimano alivio BX heavy feeder 110g? I kakva su mu iskustva? Meni je to prvi feeder i zadovoljan sam, ali teško mi je reći da li je to dobar štap kad nisam probao druge.
... smuđ, šaran, a bogami i kečiga ... :)

orka

taj stap po meni treba da nosi oznaku medijum,a ne heavy,hranilice nosi do maksimum 40g plus hrana..,sasvim solidan stap za pocetak i prvi feeder..na cistom terenu i uz dobro podesenu kocnicu,i sa ostalim adekvatno odabranim pratecim elementima,izborice se bez problema i sa mrenom i sa saranom od 3-4kg,a zasto ne i sa vecim...ipak za ciljani lov krupnijih ciprinida treba ozbiljniji,tj jaci stap...

tomislav34

Iskreno, i ja sam bacao hranilice do 30 grama, ali sa vrhom od 2,5 oz. Ima i vrh od 4 oz koji još nisam koristio. Možda bi s njim bilo lakše bacati teže hranilice.
... smuđ, šaran, a bogami i kečiga ... :)

dachaso

To mi je prvi feeder štap i slažem se sa tobom da bi trebao biti medium, a ne heavy....kada pecam na Dunavu, stavim hranilicu od 50gr+hrana i bojim se da će pući :rolleyes: ...a u poređenju sa Daiwa Aqualite feederom se vidi razlika i to je pravi heavy štapić ..ali osim toga oket štapić  smiley033

tomislav34

Pa dobro, taj alivio i nije za rijeke, a kamoli Dunav. I ja si planiram kupiti aqualite.
... smuđ, šaran, a bogami i kečiga ... :)

orka

pa hajde da kazemo da aqualite moze da nosi oznaku heavy,mada po meni to je stap na kome bi trebalo da pise medijum-heavy,a tezina bacanja od 150g je potpuno pogresna..,mada se ja puno ne obazirem na to sto pise.
za dunav i brzu i duboku vodu je slaba..,moze da se radi,ali nije to to..,da ne bude zabune,tamo gde je sporiji tok,manja dubina,uvale,zalivi,limani..,tu je odlicna..
ja sam je koristio ove godine na dunavu,pa sam je zamenio za jos jaci feeder stap..,posto na feedere pecam sarane,a nikad ne znas kada ce i koliki da dodje..,a hranilice su od 60-70g plus hrana,znaci zajedno oko 100-tke,sto ova daiwa ne moze adekvatno da nosi..,inace stapic je odlican,lagan,brz,osetljiv..dosta njih ga imaju u arsenalu..  smiley033

Imre

za pecanje krupnije ribe ,ja mislim da je spro dyno force jedan od idealnijih....


ne savija se parabolično kao daiwa...




a možeš da bacaš dosta teške hranilice sa njim..
Nije pametan onaj koji mnogo zna ,nego onaj koji zna šta hoće........

tomislav34

... ali meni se baš svidja što je paraboličan
... smuđ, šaran, a bogami i kečiga ... :)

boki1606

Za krupnu ribu i Dunav Tubertini optimo 3,9m 150 gr. Malo skuplji ali bolesno dobar. :ok:

Imre

Citat: tomislav34 poslato 04 Novembar 2011, 18:38:56
... ali meni se baš svidja što je paraboličan



Drugo je šta se tebi ili meni sviđa, i ja lično više volim parabolične..
ali  ako je jak tok
i štap se previše savije mnogo teže vidiš udarac nego kad je štap krući ....
Nije pametan onaj koji mnogo zna ,nego onaj koji zna šta hoće........

orka

ja sam uzeo spro 3.60m pellet feeder H by Dome Gabor carp serie tb-140g...,jak stap,brz,ostar,mislim da ce za dunav biti odgovarajuci.. :ok:

salevs


Slavic.Blood

Salevs es gledao u Plovku u Pancevu, tamo bi trebalo da ima. :huh:




U poslenje vreme sam se zagrejao za ovaj stap http://www.Link ka navedenom sajtu je zabranjen zbog neizmirenih obaveza prema forumu/oprema-za-ribolov/energoteam/stap-dx-kevheavy-feeder-36m pa ako neko ima iskustva nek mi pomogne u odluci, posto bih 2 komada uzeo. smiley021
Ponekad provedem po celu noć u polu mraku, 'mesto da negde ločem!
Najlon, osmeh, olovo, udica nameštam pecaljke biće dubinac ubica!

žex.rašeta

Imam ga ja  :takoje: . Štap je izuzetno snažan i ne boji se kapitalnih riba.Možda malo tvrd za nečiji ukus.Nije parabolik .Izuzetno jak štap.Za lov krupne ribe-preporuka.

               
Biće nam bolje kada mi postanemo bolji ljudi!

🡱 🡳

Teme sličnog naslova (5)