Feeder štapovi

Započeo orka, 06 Decembar 2008, 10:52:55

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Cvelus

Nov sam što se fiderašenja tiče, sa "lakšim" štapom veća šansa za katastrofu i bacanje para. To mi je bar neka logika.
Takođe, lakše ću 120g hranilicu nakačiti na 150 ili 80g hranilicu na 120 štap nego obratno. :D

Ne planiram da kupujem more opreme (nisam ni ranije kada sam pecao).

Planirah da imam maksimalno 2 feedera uz 1 bolonjez za sada, od jeseni ću videti.

StokaNenormalna

Onda 3.9 150 i 3.6 90, pa koji god ti dzepu odgovara...

"Ne planiram da kupujem more opreme (nisam ni ranije kada sam pecao)." <--- Ranije nisi bio na forumu  :rolleyes: i ja sam pre ovog foruma pecao na "sta god mi ujak da u ruke". Imao jedan takmicarac, ni dan danas ne znam koje marke, nikad me nije ni zanimalo da citam slova po opremi... :lol:

Cvelus

"Sreća" pa me novčanik ograničava da divljam sa kupovinama ako se zarazim sa "treba mi/treba ti" virusom, volim i struju u kući da imam.  :lol:

Krenuću od 3.9g 150, posle ću dodati lakši. :) Samo koji od ovih modela što pobrojah deluje najbolje, a da ih držaste u rukama?

Spojene poruke: 02 Februar 2020, 17:19:22

Snađo' se, sad samo da se odlučim za mašinicu i nađem sve to da ima na stanju a da nije šut u bubreg skupo. :D

Hvala na pomoći svakako i uzvinte na putešestviju kroz 5 tema...

sremac022

Pozdrav svima , u dilemi sam , bist master dx 3.90 120g ili neka daiwa iz formaxa tu oko 15 000 din , svaki savet dobro dosao , hvala svima.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Le cose forti non passano mai.

Crni-Ru1979

Pozdrav kolege.Sta mislite o štapovima NINJA-X Feeder 390 40-120gr i 390 50-150gr.Pecam na Savi i po jezerima, mislim da su ovi štapovi jaki ili grešim.Molim za savet. Razmišljao sam da uzmem formax river craft 390 30-90gr i 390 50-150gr.Hvala i bistro

Cvelus

Ja imam Ninja-X Feeder 390 50-150g, ali ga još nisam testirao na vodi.

Mom zarđalom znanju deluje kao sasvim korektan, čak i odličan štap kada se cena uzme u obzir.

dragan2006

Taj Ninja ima manu, poslednja cetvrtina stapa ne prati ostatak blanka!Premekan je gore... smiley033

vradojicic

Imao sam u subotu priliku da na Drini, na Mutinom viru, probam Okumu feeder 8K 3.90m 120gr...
Prslook-ov ortak, Dule ga je kupio.
Na prvu, stap je prelep, zavrsna obrada fantasticna, Sea guide provodnici i dobrog kvaliteta i prave velicine za recni stap od 3.9m. Najveci provodnik na pravoj razdaljini, prava velicina, sve odlicno.
Karbon je kao neki pleteni, podseca na stari pleteni kevlar, provdnici odlicno zavezani.
Na stapu je bio najjaci vrh, i hranilica od 100gr kavezna. Izbacuje je kao od sale na 50ak metara, stekao sam utisak da komotno moze baciti i 120gr+hrana.
Stvarna masa stapa je 212gr, balans odlican... Fuji halter sa donjim navojem. Pluta malog precnika, elegantna, odlicnog kvaliteta, AAA, ima neku end kapu. Donji rukohvat je dovoljno dugacak, nije bas kao na Rive ali nije ni kratak. Moze a i ne mora da se produzi malo... Akcija je neka srednje vrsna, nije glindza, nije ni ostar kao Rive LC 3.90m 120gr, po meni odlicna za ploticu, skobalja, mrenu... Prava onako, otvara se lepo ali ne kao totalni parabolici da ide iz drske, nego taman, sa polovine. Deluje da ima i veliku snagu, jer sam zakacio za sedru pa sam ga natezao.
Bas mi se svideo stap. Posto dugo trazim stap od 3.90m kojim cu moci da bacam hranilice do 120gr, sad sam ga nasao. cena za nov mu je 12800 u Carpologiji.
"...Krv je Krv! Njena boja i ukus ne zavise ni od kape koju nosis,ni od Boga kome se molis, ni od barjaka, ni od imena..."!

obradmiki

Moze neka preporuka za jedan fini feedercic koji bih koristio na dtd,Tamisu,jezeru  tu do 60 evrica. Cisto za pocetak sezone i one fine igrice  smiley033 Moze li to da odradi recimo trabucco stillwater 3.30 50 g?

no names

Garbolino Synergy Picker 3 i 3,3m 10-35gr.... :ok:
Riba uvek jede. Na tebi je da otkriješ šta...

mihabg

Drennan Red Range Method Feeder 10ft...ili 11ft

obradmiki

Sad pregledao predloge,u bog te pa to sve dvodelci :eek:,pa u moju kiju picanto to na 3.30 nemere da stane,ipak moram neki trodelni,jer ako paznem dvodelni mora i neka zastitna tuba,e a ondak sam ga nahebo :lol: :rolleyes:

Isa

Polovan Garbolino Chalenger 330cm 75g. Ja sam kao nov uzeo prosle godine za 50e. Bas za tu namenu koju si naveo.

obradmiki

Imao sam trabucco selectora 3.60 75 g ,odlican stapic,jos mi zao sto sam ga prodao,budalcina sam bas

Grof1204

Taj celendzer na 3,6m 75gr mozes koristiti na svakoj vodi koju si naveo.
Odlican stap.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Dva vuka, jedan zavija, dok drugi odvija.

🡱 🡳

Teme sličnog naslova (5)