Boja gume

Započeo mobi dik, 16 Oktobar 2010, 20:18:45

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrjr

To je ono nepisano pravilo da kad prvi udari na odredjenu(boja,oblik,...) varalicu,onda i drugi i treći i...koliko ih ima u tom trenutku na datoj lokaciji sledi taj obrazac."Ne menjaj tim koji dobija" reče neko odavno.

Vale

Citat: mamijo poslato 20 Januar 2011, 11:17:10


Kod nas kad se uhvati prvi smudj - kaze se SVE ... model , velicina i BOJA!

E bas tako,jer je sve bitno,a kome nije zasto uopste i pise o boji  :huh:



mamijo

Stim sto se meni X puta desilo da DRUGI udar na mestu mozes dobiti SAMO ako promenis boju / model / vibraciju ... kombinaciju necega od navedenog :lol: :lol: :lol: ...a onda se "pakuje" kombinacija za treci udar ... dole ih ima kolko hoces ... a upecaces JEDNOG ako nista ne promenis!
Hate to say I told you so. I do believe I told you so.

mrjr

To u slučaju kad vide sa kim imaju posla  :lol: Sa mnom imaju više poverenja.

mamijo

Dal si ikad upecao 10+ smudjave sa sa istog mesta .. za popodne? O tom pricam .... najcesce ide na isto, al bogami bilo je i gorepomenute situacije ....

Primer: Jedan od takvih prolaza mi je bio u Djerdapskoj klisuri ... varalica / vibracija / velicina NIJE BILA BITNA ! Samo jedna stvar je bila bitna da na varalici IMA nesto crveno / narandzasto .... ili je cela crvena / nrandzasta ... i malko prilagodjeno vodjenje iste i ... cepaj ...
Hate to say I told you so. I do believe I told you so.

mrjr

Upecao sam 10+ štuka sa istog mesta za jedno popodne i dva smudja pride(predveče) sve na istu varku,ali nikad nisam upecao deset smudjeva u jednom izlasku.Može deset smudjaraka,ali deset smudjeva u meri na jednom mestu  :tongue: može samo chuk norris.

Duca

Chuk ili ne, vibra igra glavnu ulogu i to je 100%. Sad ce ljudi reci shartruz je zakon po mutnoj vodi. i jeste, ali to je zato sto ga besomucno forsiraju. Da se forsira zuta ili bela, koje su po istoj logici vidljive u mutnoj vodi i one bi bile zakon.  :bye:

twister011

Eto recimo po mutnoj meni je jedna od najdrazih crna ili crna plus .....

Kolega Vale, pisem u temi boja zato sto se svi stavovi vezani za nju valjda racunaju. Pa ne mogu valjda pisati samo oni koji se kunu u nju :huh:
Ponovicu jos jednom. Jako retko sam dozivljavao da je odredjena boja presudna. Skoro nikada ne pecam sam i najcesce su to dva camca. Ako jos imas srece da pecas na terenu i momentu kada su ovi ulovi koje pominje Mamijo ustvari los dan, onda definitivno mozes da izvlacis zakljucke koji ce ti u buducnosti biti korisni.

labuka

Citat: Keltan poslato 19 Januar 2011, 22:46:48
Dobro,Neretva to mi sada jasno ,nego kakva je voda bila kad si radio testove ? Bistra -mutna ili kakva ?
Bez obzira na boju vode . A sa istog mjesta sam dobio 49 brancina za večer , svi u mjeri naravno . I naj manji su bili duplo teži od dozvoljenog , minimum je 25 cm , a to je oko 250 g. To mi je ujedno i naj već broj riba za jednu noć .Svu sam ribu tu večer dobio na tvistera , kojemu na žalost ne znam proizvođača , ne piše ništa na njemu . To mi je varalica u koju imam naj više povjerenja i koju naravno naj više forsiram . Imam ih u nekoliko boja i sve jako dobre . Brancin se lovi isključivo noću , možda zato boja , po meni , nije važna . Smanjena vidljivost . Pozdrav .

Keltan

Znas i ja sam negde slicno napisao.kad radi oce svaki vobler riba bez obzira na boju.Inace ja najvise volim prirodne boje ,znaci sto vernija imitacija ribica.Ali na mutno,polumutna ili po noci he nekako bolje mi love druge boje.Ovo ne znam kako ces da shvatis ,ali ne slazem se da taj test nesto dokazuje,meni dokazuje samo da si tu noc bacao brancinima na glavu,usred jata u lovu i naravno sve lovi tada.Moram napisati da  i neznam kako love ti brancini ali ipak ,ne ,ne zato sto mozda sledeci dan ni na jednu boju ne uhvatis ni jednog ili posle vise pokusaja i promena boja pogodim pravu koja lovi.Za mene je nedvojbeno da boja ima uloge u lovnosti varalice,mnogo puta se licno uverio a i ajde sa vedre strane da pogledamo..Pa nisu valjda svi na svetu ludaci da proizvode toliko razlicite varalice sa milion boja a mi svi jos vece budale da ih kupujemo?

labuka

Sretno ti bilo druže , meni je uvjek bitna vibracija za razliku od boje . Inače koliko mogu ovdje vidjeti brancin se lovi ISTO kao i smuđ . Svi bi sruđaroši postigli dobre rezultate u lovu na brancina . Iskustva vam ne fali .

Keltan

Ma jasno da je vibracija ispred boje,ali ovde davimo samo o boji varalice koliki je faktor ponekad  :wink:

mamijo

OK ... mnogi kazu vibracija ispred boje ( nije da se ne slazem - al smatram da je bitno SVE ) ... paaa ... imam pitanjce?

-  a sta cemo ondak na primer u situaciji kad smudja lovimo sa silikoncima bez ( vidljive ) vibracije? Jel i kod njih nije bitna boja ili ? ili tu vibracija tj da se preciznije izrazim - pomeranje vode - igra glavnu ulogu, a boja nije bitna?



PS Znam da ovakve varke prave "pomeranje vode" ... da ne bude zabune!
Hate to say I told you so. I do believe I told you so.

rj

za mene je boja vrlo bitnan detalj u slagalici koja se mora ispunit da bi lov smuđa bio uspješan  :cool:

twister011

Definitivno znam da su neke boje kod ovakvih mamaca bile presudne, ali.
Pre bilo kakve boje koju smo pronasli da je efikasne, mnogo je bitnije zasto je krenuo na ovakve mamce, ili zasto smo mi bacali ovakve mamce. Da li smo razmisljali o boji ili prevashodno o "vibeaciji" ? :wink:

PS: Milane, pripremam jedan nevidjen eksperiment za tebe, upravo sa ovakvim mamcima. Bolje osobe ne mogu da se setim. Ovi moji (drugari) se slabo hvataju za iste. Premda poslednji put u V. Gradistu cuh da su odusevljeni rezultatima.
A sto se mog eksperimenta tice, cist patent u pitanju  :wink:  :rolleyes:

🡱 🡳

Teme sličnog naslova (1)

Započeo KAJMAN