Štuka na strimer

Započeo pikeman, 12 Avgust 2008, 16:22:31

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pikeman



BOJANK

Esox, jel strimere sam radiš ?
...nekad siv, a nekad žut...

EsoX

Da ja ih vezujem!
Kad sam poceo sa musicarenjem muku sam mucio da nadjem odgovarajuce strimere tako da sam ih sam poceo vezivati...

Chaki

Jel vezivao neko strimer na JIG glavu i jel pecao neko sa takvim varalicama/

EsoX

Evo mene malo u akciji (i na videu ali i u pesmi koja ide u pozadini)


Hauba


pikeman

Kod ribolova štuke strimerom, šta je bolje da strimer predstavlja? Ribicu ili neku provokaciju?  :question:


EsoX

Zaista odlicno pitanje jer je vecita dilema imitacija ili provokacija?!?!

Definitivno strimer treba na sebe da skrene paznju grabljivice. Ponekad se to postize bojom, velicinom, vibracijom/akcijom i(/ili) samim pokretom.. Mnogo toga zavisi i od uslova na vodi, trenutne aktivnosti ribe.. ali generalno kod musicarenja stuke pogotovo kada se lovi na slepo pretrazivanjem mnogo bolje mi se pokazalo kad zaigram na kartu provokacije.. Stuciji strimeri su najcesce drecavih dekora i vrlo je cesto prisutan veliki konstrast izmedju boja sto je po meni takodje dosta vazno.. Sa upadljivim bojama i kombinacijama boja kao sto su zuta, fluo narandzasta, fluo pink, chartreuse, crveno/belo, zuto/crveno,... nemozete puno pogresiti kada je stuka aktivna... Pored toga sto ce riba lakse opaziti strimer i samom ribolovcu je daleko lakse da prati strimer u vodi ako je on drecave boje...

dok2

Lov štuke strimerom prava je stvar, eh sad ne bih mogao reći da sam uvjek za tu varijantu, pogotovo ne kad su uvjeti s kišom ili vjetrom, tada mi je jerk mnogo draži, no kad sija sunce i voda se smiri, ništa mi nema ljepše od moje osmice i zlatno-zelenog strimera, ukoliko jje u blizini, ovog 16 cm dugog strimera napada UVJEK !!


Pozz
DOK

EsoX

Ni sam ne znam zbog cega svedjani toliko forsiraju ove strimere nalik jelkicama... za tih par dana koliko sam proveo na baltiku non-stop su na njima pecali, ne mogu reci da nisu lovili... i ja sam prvih par dana pecao sa ovim strimerima i jako lepo prolazio ali kada sam krenuo da experimentisem i sa drugim strimerima vrlo brzo sam odustao od njih. Pored ovih zeleno/zutih (koji po svemu sudeci imitiraju sitniju stuku), jos su se jako lovne pokazale i jelkice u pearl dekoru.

dok2

Ehh moj prika, odgovor na to ti moze dati samo štuka, a mi mozemo samo predpostaviti . . .

Ja sam testirao sa raznim zonkerima, i strimerima sličnim tvojima, plavim, perlastim, srebrnim, pink, i lovio sam dosta al većinom manje ili osrednje, ove zeleno/zlatne "jelke" mi daju najboljeg uspjeha sa velikim mamama, najveća ulovljena na tog strimera mi je 121 cm - dakle to je vrijednost vlastitog iskustva!!!

pikeman

Koja je optimalna veličina strimera za štujke?


EsoX

Uff ovo mi je promaklo... sorry na malo zakasnelom odgovoru!

U nasim uslovima prava mera je negde izmedju 10 i 20cm.. a na vodama gde ima i krupne ribe mogu da prodju i veci strimeri. Ja u najvecem broju slucajeva forsisam velike strimere.. pre svega kako bi bili maximalno selektivni.. mada ne polazi za rukom uvek.

pikeman

Tako veliki strimer mora da "pije" dosta vode. Jel' to problem pri zabačaju? smiley157


EsoX

Mnogo toga zavisi i od materijala od kog je uradjen strimer ali i od same tehnike vezivanja. Recimo strimeri od zecijeg krzna koji su klasika i neizostavni su u kutijama musicara koji ciljno idu na stuku.. kad se pokvase upiju dosta vode a samim tim i znatno otezaju.. tako da nije najugodnije zabacivati ih... dok zabacujete vece strimere uradjene od ovog materijala imate osecaj kao da zabacujete ˝mokru carapu˝... ali samu akciju zecijeg krzna je tesko zameniti jer se u vodi vrlo zivahno ponasa i leluja neuporedivo bolje od najmekseg silikona. Takodje mnogo toga zavisi i od oblika strimera jer pojedini strimeri kao sto su recimo diveri, slideri ili poperi cija glava se u vecini slucajeva radi od sisane jelenske dlake prave veliki otpor dok se krecu kroz vazduh... tako da ni oni nisu uvek najednostavniji za zabacivanje pogotovo u uslovima kad imate frontalni vetar. Sa druge strane recimo strimeri izradjeni od dugih petlovih pera, bucktaila (dlake iz repa jelena) ili sintetickih materijala nepiju vodu i zanemarljivo malo otezaju tako da nije nikakv problem zabaciti ih. Pojedine tehnike vezivanja takodje omogucavaju da se sa malo upotrebljenog materijala postignu odlicne siluete i velicina strimera a sam strimer je vrlo lagan... ovo je pogotovo izrazeno kod velikog broja strimera koji se upotrebljavaju na moru.. to je svakako jedan od razloga zbog kojeg i za slatkovodno musicarenje volim da koristim strimere koji su prevashodno namenjeni za morski ribolov... u sutini i jedni i drugi su imitacija sitne ribice tako da nema neke velike razlike. Upravo ovi problemi sa zabacivanjem vecih strimera su i glavni razlog zbog kog bi preporucio malo robusniji stap klase recimo 8wt za stuku i neku od specijalizovanih struna za ribolov strimerima.. jer znatno olaksavaju ribolov.

U proslom postu si me pitao za velicinu stucijih strimera... pa evo moze i ovako, mada ovaj strimer je vci nego prosecna stuka kod nas.. :sad: :sad:

Snoekstreamer Jaco

Teme sličnog naslova (10)