Ako se baš ne mora, bolje je vino ne bistriti bentonitom, mnogo toga mu uzme! ...Istina, pokupi mu dosta proteina :-/
Ne mogu da verujem da neko kupuje zemlju i još je nosi na pecanje.
fino mljeveni tenisit ce odigrati ulogu surfacea ali se ne smije pretjerano vlaziti.krticnjak je majka za rijecni ribolov sa time kada se vlazi hrana trebala bi biti takva kad se formira kugla da nije previse mokra vec da se kugla lagano raspe kad stigne na dno.ako puca na povrsini znaci da je smjesa presuha.nikada ne dodavati crve u hranu za tekucu vodu.
Veruj . Kada sedneš pored nekoga ko zameša hranu i doda zemlje u nju i vidiš rezultate , biće ti mnogo jasnija uloga zemlje u prihrani :takoje:
Evo ja ne verujem ali to kazem jer nisam probao. Pa zar riba vise voli zemlju od hrane? Recimo na kilogram neke hrane stavim pola kile prekrupe,na taj nacin razblazujem hranu a i prekrupa pravi takodje lep oblak. Pri tom je riba jede dok sumnjam da jede zemlju.
Obecavam da cu sledeci put uzeti dva stapa, udaljiti lokacije zabacaja gde ce jedan biti sa zemljom a drugi sa prekrupom pa da se i sam uverim u to. Mozda nije analiticki dovoljno jednom odpecati kako bi se stvorila prava slika ali...
Pecacu u Srbobranu gde riba lepo radi, dubina je oko 2-3 metra i voda tece umereno. Nema bolje skole nego na svojoj kozi a rezultat cu svakako napisati.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Svetski takmičari i ljudi koji žive od biznisa koji se zove takmičarski ribolov je koriste pa zašto im ne verovati....
Evo najprostijeg primera pa razmislite: većina vas je nekad bila na letovanju na peskovitim plažama. Tu i tamo ste u prozirnoj vodi mogli da ugledate ribice koje su nezainteresovano plivuckale unaokolo. Ako ste probali da stanete (u vodi do kolena) i samo mrdate nožnim prstima i dižete pesak i pravite oblak, vrv ste mogli da vidite da se za tili čas odnekud stvorilo mnoštvo onih istih do malopre nezainteresovanih ribica koje neustrašivo jurišaju pravo ka izvoru oblaka koji se stvorio u vodi!
Pa vi sada povucite paralelu!
Ne mogu da odolim, a da se ne našalim... ovo sad "baca u vodu" staru izreku "Laka mu CRNA zemlja..." :)
Upotrebljavaju se dve vrste zemlje u ribolovu:I glina
LAKA (terre de some)
TEŠKA (terre de riviere)
Laka se koristi na jezerima, sporo tekućim rekama, kanalima i za tzv. razbijanje fuja(larve komaraca). Ostavlja za sobom trag iliti maglu u vodi, pa se koristi i za pecanje u tzv. medjusloju. Odlična je za "razbijanje" fuja i velika većina takmičara je koristi upravo u tu svrhu. Obzirom da je na takmičenjima dozvoljeno 17 litara hrane, takmičari je koriste da bi dobili na količini a samim time i razblažili hranu.
Teška se koristi na velikim dubinama i rekama sa bržim tokom. Može se u slobodnom i takmičarskom ribolovu koristiti i zemlja sa krtičnjaka (odstranjujući gornji, suvi sloj). Odnos hrane i zemlje varira od 1/1 pa do 1/3 u korist zemlje.
Najvažnija stvar, kada se zemlja priprema, je da se dobro proseje kroz sito, nekoliko puta, da bi se odstranile grudvice.
Pravilnim korišćenjem zemlje u "slobodnom" ribolovu (7-8 pa i više sati), nećemo zasititi ribu velikom hranljivošću primame, što nam omogućava kontinuirano višečasovno pecanje.
Кад год сам ставио земљу у прихрану као да ме је неко проклео. Од пре пар месеци земљу стављам само у случају да проценим да је примама превише светла у односу на боју дна, односно да земља мало обоји-потамни примаму.