Da li ribe vole kada se menja vodostaj

Započeo Djole, 03 Januar 2009, 18:06:07

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Djole

Među manje iskusnim ribolovcima se uvek postavljalo pitanje "Da li ribe vole kada nam se diže ili opada ... mislim :embarassed: ... vodostaj".  Stariji i iskusniji vukovi to, naravno, znaju. Kao i mnoge druge tajne.  :cool:

Ali vukovi ne bi bili VUKOVI SA DUNAVA, kada te male "tajne" ne bi podelili sa drugima.

Dakle, sve o oscilacijama vodostaja i njegovom uticaju na uspešnost u ribolovu, napišite ovde !!!

mamijo

hehe ... da...
kad se hmmm dize  :rlol: ribe su blizu  :wink: tj prilaze blizu, i to sve blize, sto se vise dize.. a kad pada onda su daleko ...  :takoje: treba znati di stati da uvek bude blizu! hihihi
Hate to say I told you so. I do believe I told you so.

pikeman

Blagi porast je dobar za smuđa  :ok:, za ostale ribe ne znam? smiley157


BOJANK

Ovo tumačenje od Mamija je logično i slažem se, samo da li je baš uvijek tako? Npr. prošli vik, visok vodostaj i još u laganom porastu, naravno mi uz obalu... ništa, a na 30ak metara od obale, u matici i dubini kormorani peglaju po bijeloj ribi za nevjerovati !
...nekad siv, a nekad žut...

Panonski Mornar

Nema pravila ,lovim isključivo šarana al bio porast ili opadanje naravno ne naglo uspjeh je većinom isti ,malo pratite mjesec i pritisak  zraka i evo uspjeha pošto je ribe sve  manje i manje .smiley003
Kada sklopim oči nebom naiđu lađe,
zvona, lavež, komšijske svađe, miris svežeg oranja.
Ali kada svane vetri s reke zacvile. Znam, to tuže vodene vile, Dunav sedef odranja. Đ Balašević

neba

pre bi rekao da ribe ne vole kad raste voda
mnogo se vise upecavaju od strane nekih budala na obali  :rlol:

a npr stuku na otvorenoj vodi cesce ulovim kad pada voda,e sad u cemu li je caka :cheesy:

white

visok vodostaj ovaj vikend na DUnavau ... probao sam u obali, na 5-10-15-20 m od obale, nista ... ribari vuku mreze skoro pa po sredini, kao jure smudja i opet nista ... druga ekipa vuce mrezu od 5-30 m od obale i imaju po 100 kg bele i po kojeg smudjarka ... a letos po ovakvom vodostaju, smudja sam hvatao maltene na obali, brate gadja na metar od camca, camac vezan za drvo na obali ...e aj sad budi pametan  :shocked:

samo da sam na vodi, al ako biram Dunav najvise volem

Djole

Kada je voda "oranje" (ovaj izraz sam čuo u Kraljevu, kada Ibar nadođe od snežnice pa zamuti i dobije boju koja se ne razlikuje od boje okolnih njiva  :cheesy:) onda ona u sebi nema mnogo kiseonika, pa sva riba beži u priobalje, limane ili u rukavce u potrazi za kiseonikom. Ujedno se sklanja od jakih bujica i svega onoga što takva voda nosi.
Naravno, i smuđ je ljubitelj kiseonika!  :wink:

voja

Kazu stariji leti je smudj vise u obali po visokom vodostaju zato sto je velika voda nabila kedere u vrbe,znaci dzabe klopa a i ne muci se da pliva,lencov smiley114.E sad zimi po maloj vodi znas da je otiso u tri lepe na vodu, i juris ga na daleko ali zima i velika voda,aj sad budi pametan.
Moze da bude blizu a moze da ode i jako daleko da prosto razona nema sta ce tamo u samom toku
Da definitivno me najvise buni zimska velika voda,i jos sneznica :huh:
zzzz.......daj meredov!!!

STUKOLOVAC

za sve nelogicnosti oko rada ribe i trenutnog stanja vode jedini koji zasigurno imaju pravi odgovor su alasi.ja se samo nabijem u stek i kradem fore,resili su mi mali milion situacija do sada.voleli ih ili ne,bar im kradimo cake sve znaju,na vodi zive...  :takoje:

Olovo

i ja sam njima reshio milion situacija oko pitanja trenutnog stanja ribe na datoj lokalizaciji , pa gadjam glavama u chelo a, a on hoce na obalu....dodushe nisam osmrdeo vodu manje od 2  meseca (josh je rano), pa ne znam kako se sad reshavaju te nedoumice ali mislim da u poslednjih 10 god po 250 noci na vodi , mnogo su naucili gde je kad riba ovde..kod mene..


Odo krečit šljive.

STUKOLOVAC

slab si ti Ilija Cvorovic kad te tako lako procitaju  :rlol: :rlol: :rlol:

Vale

Vodostaj treba pratiti u sprezi sa atmosferskim pritiskom,jer je jako bitan odnos poremecaja pritiska sa dolaskom vode ili opadanjem.Naravno na sve to ima i uticaj godisnjeg doba,temperatura vode i moguca migracije ribe.Ovo se posebno odnosi na smudja,jer sto bi rekao jedan moj prijatelj:" Da je lako pecao bi ga svako".

Olovo

Po mojim zakljucima, pri velikoj vodi, pogotovo kada je konstantna, sav je u obali, u poplavljenom terenu, grmlju i shiblju.. tada je teshko pecati, camac ti rushi opciju jer si buchan a u kombinezonu morash konstantno biti umrtvljen jer si(sam) u vodi do pojasa.. udaraju pod nogama.. imash bolji ugao itd...


Odo krečit šljive.

Vale

U takvim uslovima ga nije lose potraziti u mrtvajama,kontra tokovima,udubljenim odsecima ...

Teme sličnog naslova (10)