Pitanje za iskusne šarandžije!

Započeo markosekula, 21 Maj 2010, 16:01:41

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mihabg

Sakica: Ima jedna fora za mrenu, koju mozes da iskoristis za sarana bez problema  ....
-Samelji boile ( 200g)
-Uzmi 20-tak kamencica ( sljunak)
Skuvaj  u vodi kamenje sa 100g praha od boila  ( prokljuca i pustis jos 5 min)
Na alu -foliju narendas kackavalj ( 100-150g) i umesas sa njim ostalih 100g boila...
-Prospes vodu vrucu iz kamenja, i odmah preturis tako vruce na kackavalj sa prahom od boila.... Isprevrces rukom da dobijes oblepljen kamen kackavaljom.
- Stavis te bombone u pribor, i kad napustas hranjeno  mesto baci ih !

Saran ce da dolazi i sisa, prevrce, ali nece da pomeri kamenje iz zine... A miris na kamenju  ce da ostane danima da ga podseca da je to hraniliste .
Doci ce ti i mrena, sto ti nece smetati uopste ;)
Probaj, jeftinije je od 20kg boila ;)

sakica

bas ti hvala na odgovoru. evo idem da pravim. ali pre toga moram da zakupim hladnjacu.

Spojene poruke: 13 Februar 2015, 08:34:23

hvala  mihabg. iamali jos kakvih ideja i iskustava sa vode.

mihabg

pa ima, ali sad je vide teoretisanje do pocetka sezone :)
Izgorecemo svi do proleca...i svasta cemo da napisemo

tonac


mihabg

Meni da... kraj oktobra i pocetak novembra  , i onda se vise igram na obali sa stujom , smudjarcima  i sa komsijama uz rakiju . To i nije pecanje, vise ispis  . Odavno ga ne jurim zimi
Ali postujem uporne

sakica

ja sam vec izgoreo i um mi se pomutio.

pkv-pecaroš

 Za one koji su bili malo sumnjičavi u "čarima ribolova" iz osmog mjeseca 2013 pecanje na ringlov o čemu smo nedavno pričali

lekar022

dali neko moze da mi preporuci neku kupovnu boilu za koju zna da radi na savi? snjom bi naravno i prihranjihvao kao i sa kuvanim kukuruzom, zitaricama, konopljom, i nekim peletom po vasoj preporuci.?

Блок_64

Бојла на Сави тешко.
Узми шта можеш и не враћај ништа!

milan ns

Nema te vode gde šaran nece uzeti boilu  :takoje: a ako i nije dosad uzimao brzo će se navići.
Pecanje mi je opsesija.

lekar022

riba se instiktivno hrani kad oseti da je to hrana. Ni kukuruz nije prirodna hrama saranu pa (je opet dobar mamac) kad mu se nadje u blizini kroz receptore dobija signal da je to hrana. Zato i koristimo arome, atraktore, AK i ostale specije.

TopMix

Citat: lekar022 poslato 01 Mart 2015, 16:50:01
dali neko moze da mi preporuci neku kupovnu boilu za koju zna da radi na savi? snjom bi naravno i prihranjihvao kao i sa kuvanim kukuruzom, zitaricama, konopljom, i nekim peletom po vasoj preporuci.?
Pokusaj sa nekim mesnim, ili jos bolje mesno-vocnim varijantom, od nekog proverenog proizvodjaca (napr.solar, dinamit bajts, nutrabaits) i vodi racuna da budu sto svezije. Po radnjama imas gomile boila od ko zna kakvih proizvodjaca, kojima je rok upotrebe odavno istekao...Zaobidji to, pogotovo ako daju popuste.
I nemoj se previse zanosaiti da postoje neke odredjene boile za neku odredjenu reku. Sta ako u Savu udju sarani iz Dunava... :lol:

dravski pecaros

kod nas u hrvatskoj ima puno koji privatno prave za ne velike  novce 1 kg 4 evra a izrazito lovne ..vjerujem da i kod vas da naći jel siguran si da su sviježe  smiley033
samo uz pametan ribolov cemo u buducnosti imati sta loviti..

djmisha77

Da ali ne za 4 evra vec 15-20evra za kilo.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, vec po tome koliku svetinju branim.

dravski pecaros

kolega prosle godine od dečka iz našica kupio za 350 kuna sto dođe oko 45 evra 10 kg boili lovio na boroviku i jošavi i imao super rezultate...
samo uz pametan ribolov cemo u buducnosti imati sta loviti..

🡱 🡳