Tanjirača

Započeo DejoJe, 28 Jun 2010, 18:57:03

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

marina1983

Nešto na brzaka .







I naravno neizostavni !



VladimirR

Njam,njam udari mi voda na usta.
Koji sam ja baksuz, da dobijem ulogu da glumim u pornićima, glumio bih ong muža što ide na posao!

peconi

Bataci usoljeni i sa belim lukom u prahu odlezali par sati, pa onda u kukuruzno/psenicno/aleva mix. Dunavski KFC. :thumbup:


bladerizer

Sinoc se malo peklo

Deverika i smudj u kombinaciji sa prelivom od ulja belog luka persuna i limuna


Leleee otkaci se

laki22

pileca krilca sa specijalnim zacinom, isti onaj sto ide u krompirice  :rolleyes:




žex.rašeta

 Laki je verovatno u Grčkoj pošto vidim da se razbijaju tanjiri  :lol:.
Doooobro izgleda  :takoje:.
Biće nam bolje kada mi postanemo bolji ljudi!

mongoose

Pročitah celu temu. Evo moje tanjirače, isečena od komada debelog crnog materjala, pa pod presu. Oko 580mm u prečniku. Ručke i nogare od prohroma, jer se brže hlade a i da ne rđaju. Nogare moraju da se okrate, ali to su slatke muke. Nogare se skidaju naravno. Obrusio sam je do belog pa je polirao šmirgl pločom dok se nije zasijala. Nisam uspeo skroz da je zacrnim (sezonizacija?) iz prve, iako se na kraju mast bukvalno upalila koliko sam je zagrejao, verovatno se nije ravnomerno zagrejala. Razlivao sam mast po celom tanjiru čak i kad je počela da gori. Valjda će se vremenom napraviti taj crni zaštitni film. Klopa je bila odlična, biće valjda neke ribe uskoro.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

dragan2006

Juče sa kolegama udri po alkoholu,tanjirači, roštilju...









Dubinko

Nek mi neko pomogne da ne razbijam glavu više. Napravio mi majstor tanjiracu, od prave, poljoprivredne tanjirace, kupio sam novu. E sad, ima neku farbu, da li tu farbu da skidam ili ne. Dobijam razlicite savete. Neko kaze samo namazi mast, pa na vatru da izgori, a neko obavezno skini ta farba je otrovna. Ima neko iskustva?
Najžalije mi je što će moja žena, kada ja umrem, da prodaje pribor za pecanje po ceni kojliko sam joj rekao da sam platio!

Ch.e.d.a.

Ako je sa gornje strane, najlakse ti da uzmes brusilicu i stavis polirku i skines svu farbu i miran si, mislim da je kolega 2 posta iznad tebe isto uradio. Posle na jaku vartu da "dezinfikuje" i zdravo. Ja bih tako uradio.

mongoose

Meni je majstor koji je pravio tanjiraču, inače varioc po struci i prilično dobar poznavaoc materjala naložio da obavezno obrusim svu farbu. Jeste posao ali deca treba da jedu iz toga. Tako da sam kvalitetnom brusnom pločom cm po cm skinuo sve dok se nije zabeleo metal, pa onda onom šmirgl pločom ciguljao dok se nije zasijala. Kao što sam i napisao gore. Doduše, moja je bila premazana nekom industrijskom farbom jer je materijal bio iz komada pa je sečen u krug i savijan na presi, ali farba je farba i svaka je otrovna. Vatrom će samo da se zapeče.

Sent from my LEX820 using Tapatalk


DuleN

Farba se u svakom slucaju mora skinuti. Naj lekse ce biti celicnom cetkom na brusilici, balo duze i teze smirglom,... ali je vazno da se nakon skidanja farbe finom smirglom izpolira cela povrsina, jer ako ostane gruba, vrlo brzo ce opoceti da lepi i zagoreva....

raca

 smiley033 pozdrav tanjiraca najbolje od prohrom bureta od piva ima mogicnos i gorionika na plin da se koristi naravno ko ga ima ima se mogunosti kad se isece da ostane drugi deo kao kotic prava stvar provreno svasta probao dalje nema jarani bar za sada poz raca :thumbup:

zox

Tanjirača je tanjirača a ne delovi prohromskog bureta.Inače bi bila prohromnjača. :wink:

DakiNS

Pre 35 godina sam napravio tanjiraču koja još uvek služi . Ali napravio sam i od prohromskog bureta , koja je nijansu praktičnija , prima više masnoće , a pošto sam ostavio onaj prsten , plamen baš i ne spaljuje dlake na podlaktici kad okrećeš meso , razlika je velika . Kod tanjirače napravljene od poljoprivredne mašine , debljina metala je veća pa bolje raspoređuje toplinu , što je najvidljivije kod korištenja plina , ali tad je to po meni obična tava . Kad se na prohromskoj (od pivskog bureta) koristi plin , hoće da zagoreva tamo gde udara plamen a krajevi su nešto niže temperature , međutim kad se peče na pravoj vatri plamen svuda jednako dopire , čak je zbog onog prestena na prohromskoj malo više koncentrisan jer prsten duže zadržava emitovanu toplotu , pa je nešto ekonoimičnije ložiti , što nema ama baš nikakvog uticaja kad si negde na kampovanj , drva koliko hoćeš.
Kada budem lovio u večnim lovištima loviću sa Bretonom.