Vodeni cvet kao mamac za soma

Započeo dirigent, 31 Januar 2009, 21:58:32

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skaut1982

Au.....alal vera kolega. Ako nije tajna koliko si placao kg?

marina1983

Zavisi kakav si potrošač pa je i cena kako za koga ,kao i kvalitet koji je od presudnog značaja. Trenutna srednja vrednost 15e  za kilo.

Skaut1982

Hvala.

Ima nas par koji se spremamo na soma pa bi uzeli koju kilu.

Mangup

Kakvo vam je iskustvo pecanja na cvet po mutnoj vodi?  smiley033
Zver udara kad srce spava!

sasabosko

Nadji kisne gliste i uzivaj, a kolika je trenutno muka naci ribu, da ne pricam. Iz mog skromnog iskustva s cvetom reci cu ti ovoliko, cvet je mamac tople vode, kao i rovac i ostali mirisljavi mamci, uspeh u lovu njime zavisi od poznavanja somovih navika, nista od gliste nIje bolji, na cvet se lovi u mesecima kada se do gliste tesko dolazi. Ne selektivno i jedno i drugo, glista lovi i po hladnoj vodi i stajacoj, e da, prvi put sam video za 30g provedenih na Z.Moravi pre neko vece rojenje cveta, lep prizor :ok:
Znoj nilskog konja je roze boje

Mangup

Na Savi na gliste ne mozes da pecas jer ima pesa koliko neces...pretpostavio sam to za toplinu vode...sad kad je zamutila svakako samo varalice vobleri i jig jer se na to javlja  smiley033
Zver udara kad srce spava!

sasabosko

Kod mene vodostaj ogroman, tu gde je som pesa nema, mada bi ti isti napadao i cvet, kod mene je som u kamenu, sitan i dosta ga ima ,tu sitne ribe nema. Iako pecam na prirodni mamac, trudim se da sam sto blize njemu, ne klasicno cekanje, pa ako dodje-dodje, na vodama gde ga nema puno ( Srbija cela) , jedini nacin kako ga mozes i uloviti, nazalost. Po ovom vodostaju, uzece kad ga pogodis u glavu, zadnjih dana jedini ludak na vodi, problem je i sto se ne podize uvece te ga ne mozes detektovati, samo jedno otkacinjanje vredno pomena, do 5kg i bacio sam mu na raub u metar. Samo sreca moze da da ribu, dzabe bi trosio cvet, mada treba da ogreje sunce par dana, moje iskustvo kaze mutan dan-voda bistra ili mutna voda i suncan dan, mislim da ga je malo umirilo zahladjenje vode, ne krece se u potrazi za hranom, no naravno to ne treba da te obeshrabri, kandzijaj necim drugim :thumbup:
Znoj nilskog konja je roze boje

marina1983

Citat: Mangup poslato 02 Jul 2018, 12:48:37
Kakvo vam je iskustvo pecanja na cvet po mutnoj vodi?  smiley033
Slaba vajda sa cvetom kad je mutno.

Mangup

Velika Morava mutna ko oranje drugar 6 komada 6 4 3, tri ispod mere i mrena. Mislim da ipak nema neke veze ili je on samo izuzetak  smiley033
Zver udara kad srce spava!

marina1983

Kako to sve funkcioniše na Moravi , ne  bih znao kasti.
Na  Dunavu zna da podbaci itekako.

sasabosko

To je ono sto ja pisem, upeh zavisi od poznavanja vode i somovih navika, uzeli bi bilo sta ako mu se baci dovoljno blizu da oseti, nema carobnog mamca. A i cvetala Zapadna ovih dana, te je moguce da zato i  napada cvet, bio ja danas dva ispod mere, krupnog ni u najavi :takoje:
Znoj nilskog konja je roze boje

marina1983

Pitanje je i šta je za koga mutno!

sasabosko

Ma ogromna voda, danas pala za 30cm, a vislja nego u prolece, i dobro mutna :takoje: Uvek je na takvoj vodi bilo muka loviti, svaki ulov od kuce veci :tongue:
Znoj nilskog konja je roze boje

Mangup

Velika Morava opala metar za malo manje od dan...bas velike oscilacije  :huh: :sad:
zato se malo i poremetila riba mislim da slabije uzima sad generalno
Zver udara kad srce spava!

sasabosko

Ne znam za veliku, al znam da sam uvek kad opada voda imao mrljave grizove, njihanja, nije bilo moguce ubosti ribu, sem slucajno, i uvek u sredinu usne kod manjih primeraka, kojima je moguce probiti istu, veci spada, ne mozes ga probosti, bez obzira na jak kanap, i kolac od stapa. Tako da vodu u opadanju izbegavam, nekom mozda ne bude jasno, som ume cesto kod vode u opadanju da udara krajnje mrljavo, samim vrhom usta, kad oseti otpor pusti, kao da nije zainteresovan za jelo, a cisto ga nagon tera, cvet ioanako uzima vrhom ustiju, nisam pecao po vodi u opadanju na cvet , al mogu da zamislim :tongue:
Znoj nilskog konja je roze boje

Teme sličnog naslova (10)