Vodeni cvet kao mamac za soma

Započeo dirigent, 31 Januar 2009, 21:58:32

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

marina1983

Drill, uzmeš žensku čarapu što rupičastiju napraviš kuglu veličine ping pong loptice pa i manju lepo zategneš i gore vežeš tankim najlonom a višak čarape odsečeš, kačiš na jednokraku ili trokraku samo probodeš pri vrhu . Daje rezultate i na stajaćici ali ne kao i na tekućoj. Slobodno podigni predvez i 30cm od dna , cvet se topi i pravi oblak slično hranama, boilama a i cverglan ti neće dosađivati . Ako ga koristiš tako nema potrebe da ga mešaš sa bilo čime . Meša se isključivo da bi bolje stajao direktno na udici i ništa više . Izbegavaj najlon guste čarape i ovde neko spomenu zavoje jel je otapanje minimalno a na stajaćoj verovatno i ravno nuli tako prezentirano . Ako stavljaš da leži na dnu i kačiš čarapu imaćeš česta kačenja i kidanja zbog slobodne udice . Tako je barem na Dunavu i tekućim vodama .
Lično sam koristio ovakve za nijansu sitnije .
http://www.navidiku.rs/firme/mrezaste-carape
Sobzirom da su trenutne temperature izuzetno visoke i vodom plivaju mrtve školjke moja  preporuka je  pecati na njih trnutno jel se som njima intezivno trenutno hrani .
Koliko god cvet bio učinkovit nije ni on u svim situacijama svemoguć . Samo čitati vodu i sve će se samo kasti nije uvek prilika za cvet  smiley033

mihabg

Ne trosite cvet na kanale i gluposti... Hvatajte veci reku i tok, malo kotrljanja i pecanje u sat ili dva ako radi.
Kilo cveta je od 10-15€ a to je otprilike 5-6 pecanja, sto je skroz ekvivalentno peosecnom somarosu koji izasje sa 10 durdubaka i 10 rovaca, samo ovo je 6 x brze i lakse.
Dragan je pomenuo carapu i na dlaku, ali to se radi na terenima gde fiksiras olovo na dno i nemas gde da kacis (camac varijanta niz tok i slicno) . Carapom se i stedi cvet, medjutim ja se kladim da peosecno fiderisanje izadje skuplje nego izlazak na cvet bez carape, tako da...ko sta voli.
Probajte, vrlo interesantno nadmudrivanje sa brkom. 
Stap moze koji hoces, ali neki prosek je stogramac varalicarac , olovo 50-100g , trokraka kec i predvez monofil  ili fluoro 0.45-50 .
Bolji je konac kao osnovni zbog bolje indikacije pipkanja...
Lupa se kontra i na pipkanje ko kad keder udari, i kontre u stranu ako dozvole uslovi.
To je citava filozofija ...

Drill Junkie

Tooo mi kazi  :tongue:

Hvala kralju  smiley033

Ma ima zena carapa kakvih 'oces, jedne ce da padnu   :cheesy:

Mislim da je na kanalu taj period "cvetanja" skoljke prosao, jer je
topla voda dosla mnogo ranije.. Ima ih jos otvorenih na povrsini ali ne u tom broju

Planiram da izlazim na cvet krajem avgusta , pocetkom septembra
Svakako cu javiti ako bude rezultata


First slomi ovu palmu, then I will teach you !!!

laki22

veoma si hrabar, ima cverglana kao blata... od bukvalno 3 cm do 500 gr...

marina1983

Teško da može da proguta ping-pong lopticu zajedno sa trokrakom .Da se zaleće i čapka možda ali kada mu dođe onaj pravi znaće da nije cverglan . Kuglu može da povećava do mere koju ne mogu da gutaju cverglani pa bila ona i kao teniska loptica  smiley033

mihabg

Nasa " Cveta" , brkina pevacica .Izlazi na BIS bez greske.

kobalt

lepo izgleda.da li je vovaj sa kolubare

marina1983

Rećiću ti ja , jeste Kolubarski . Nije  bitno  odakle je, bitno je samo da nije "kršten" smiley033

Milan.M


SSlobodan

Zdravo svima nov sam na forumu, čitao sam dosta vaših komentara i ima se dosta i svačega od vas naučiti.Nov sam u pecanju soma a posto sam ograničen mogućnostima posto živim na Kosovu zeleo bih vas pitati posto sam i ovde na Kosovu slušao mnogo o tom cvetu imate li neko mesto za preporuku kupio bih par kilograma....: unapređenje hvala

Milan berkut

 smiley194 c c c . . . il' se meni čini . . . ili ti cvetovi pecadu samo decu od somova . . . c c c c  :lol:

SSlobodan

Kod nas je došlo vreme daj sta daš samo neka bude som :lol:

mihabg

Nisi u pravu Milance za decu od somova sa cvetom, ali taj mali je pokretniji pa pre dodje na gozbu. Nego ako je mali aktivan pre dodje i kad bacis durdubak od 30 cm, samo ne moze ni da ga proguta

Milan berkut

He he he pa čik da vidim fotke tih mama-tata somova  :wink: :takoje:

mihabg

Imas od zadnje dve sezone 5 i nesto kg primerke u galerijama. Ove sezone se nismo jos presli 2kg u nasem potezu pa se to vraca.  Inace moj deo nije poznat po somu i najveci primerci u 20 god u potezu su bili oko 10kg i to mrezama uhvaceni.
Vece smo sarane hvatali nego somove.
A tamo gde ih ima i gde im je Meka su hvatali i preko 50 kg primerke na cvet. Golubac iza tvrdjave u rupama, potezi ka Dobroj , onda kod kamenoloma, pre D. Milanovca par mesta znam itd.
Logicno je da sitniji brze nadju mamac (svaki mamac) jer se krecu , a ove sifonjere moras da trazis gde leze.
Moj najveci je 8kg koga sam izvukao na cvet u Golupcu davno, i to mi je najveci izvadjen som nazalost , a samo jednom sam drzao azdaju na stapu pa se to i ne vazi sem ovako iz price    .
Tako da , jos trazim onog pravog i probam samo leti da se igram ... Obicno krenem od polovine jula pa nege do kraja okrobra pokusavam kad me ne mrzi .
Pecam iskljucivo sat do dva od 19 ili 20h i ne cekicam zbog njega uopste. Vidim da li se javi u 15 minuta pretrazivanjem i to je to. Napravim saku cveta i potrosim pokusavajuci ako se javlja,   ili mi ostane pa zaledim za sledeci put i to je .
Kad se javlja, lep je osecaj kad ti kvrcne ili kad krene da savija bez udarca stap koji je u ruci. Dosta se i ispromasuje , pa je citav dozivljaj aktivan za razliku od cekanja na klasicnu dubinku.
Kad dodjes videces kako je to simpa tehnika. Bio je SN prosle nedelje i maznuo jednog od 1.5kg , pa je bio i Jeremija  i ispromasivao se..
Nemam srece ko onaj Misa sto na 3 bacanje izvadi soma 10kg , al' pokusavam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Teme sličnog naslova (10)