Nosara (šljivar) na prirodne mamce

Započeo Pecaros, 16 Novembar 2011, 11:46:43

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bolenbgd

Jedna mi je od omiljenih riba,aktivna tokom cele godine.Ponekad uzima ludacki a nekad kao skobalj,lukavi i pipavo.

NikolaNS

I borbenija od skobalja. Barem sam ja stekao takav utisak.  :smiley:
Rekao je Dunav, a on dobro zna, Na prvom je mestu zemlja Srbija. A gradovi i prije i sad, Kako Dunav rece, to je Novi Sad.

alex_vzd

Ne mogu da je uspoređujem sa skobaljem/podustom jer ta riba kao da je nestala sa revira na Dravi gdje lovim. Da je nosara borbena..jest. Što veća to borbenija.

sasabosko

Najvise sam ga lovio na hleb,na voznju petljasima,umese se kugle najbolje od jucerasnjeg hleba da budu sto tvrdje kamen u njih, gde je dubina preko 1,5m i udri.U prolece kad je u obali bolje uzima crva,jedan navucen da sakrije udicu,drugi kroz roscic da radi ceo,mada zna krupniji da uzima i glistu na lakoj dubinci,prolece,jesen.Sta reci,nezaboravne borbe na lakoj opremi sa svakim vecim od 0,5kg,nisam lovio vece od 1kg.Po meni bela riba broj jedan,uzivanje pecati :ok:
Znoj nilskog konja je roze boje

alex_vzd

Citat: sasabosko poslato 18 Novembar 2017, 23:10:18
..,na voznju petljasima..
Tako je i kod mene na Dravi..kad dođe njeno vrijeme i kad priđe obali..petljaš ili kako se kod mene kaže..direktaš, osigurava izdašan ulov. Petljaš 6-8m, laka montaža i vožnja tj.puštanje(trotting)..nema greške. Ali ako voda.."stane", nema ribolova.
Ja, baš i ne prakticiram..plovak, nikako da se "nađemo". Izgleda da smo na.."vi"  :cheesy:

vradojicic

Jako borbena i zanimljiva riba. Imao sam par komada po kilogram na Drinu u donjem toku.
Nisam je nikad ciljno lovio ali se kilasica sjajno bori, jos kad pocne da se okrece i uvrce...
"...Krv je Krv! Njena boja i ukus ne zavise ni od kape koju nosis,ni od Boga kome se molis, ni od barjaka, ni od imena..."!

Draško

Kod nas na Vrbasu se pojavljuje periodično, ulazi iz Save. Dešava se godina kad uđu velika jata vrlo krupne nosare(do 1,3kg lovljene) a nekad manja jata sitnije( do 700gr). Najkrupnije se pojavljuju u Uni, oko Novog Grada, isto dolaze iz Save ali u vrijeme mrijesta, lovljene su do 1,5 kg primjerci. Odmah poslije mrijesta nestaju iz Une i tako do sljedeće godine.

Inače, ja sam te najkrupnije uglavnom lovio na feeder, hljeb oko hranilice, korica i stiropor na udici.

sasabosko

Auu, kakvi su to borci od 1kg, ni jedna bela ne može priuštiti takvu borbu, sem mrene koja ume da bude odvratno jaka. Imao sam borbi sa takvim nosarama po 5-10min. Ove godine sam za nju spremio Trout štap 3,8 3-6g bacanja, iako sam je zapostavio u poslednjih nekoliko godina, planiram da se vratim, ako bude na taj pribor došla neka preko 1kg biće pukni zoro neću kući skoro  :lol:
Znoj nilskog konja je roze boje

Teme sličnog naslova (10)