Patosice za čamac

Započeo Košava, 11 April 2011, 21:47:51

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Košava

Ma sta ce patosice, hodas po egijama ko u cirkusu  :lol: gadjas snoge na nogu dok ne potrefis masnu egiju ili parce blata na cizmama, pa "sednes" na ledja da se odmoris ko covek na coskastim egijama. :rolleyes: smiley033

Pirke vuk s Tise

Citat: Belizmaj poslato 14 April 2011, 01:00:44
Camove daske ofarbane sandolinom i pravi dunavski camac ako imas peskuse patos ti ne treba.
Ako prevoziš pesak, ili drva u tom slučaju ti netrebaju patosnice, čak ti netrebaju ni poprečne egije na dnu čamca, radi bržeg istovara. :lol:
A sad ozbiljno: Kvalitetna patosnica (Bangiraj) em što ulepšava čamac, em, ti pruža i sigurnost na čamcu, nema "proklizavanja" i padanja(propade sezona)A čamovina kratkoročno rešenje,menjaš svake godine ne isplati se.Ja prve godine stavio Borovinu, kažu masna trajaće, i trajala te godine.Sledeće godine stavio Bangiraj, i enoga kao da je stavljen juče.Na nekim stvarima netreba štedeti!


tićo

Ja evo ima čamove patosnice već pet godina izgledaju kao nove  :takoje: , kada sam ih pravio natopio sam ih vrelim lanenim uljem, pa dve ruke sadolina, pa dve ruke brodskog UV laka, mislim da će trajati 10 godina ako ne i više  :wink: . Mada bi voleo da vidim kako izgleda Bangiraj, ako neko ima sliku gotovih patosnica neka pošalje   smiley033

retfala

Problem jelovine je težina. Nakon dvije kiše podnice se napiju vode i budu teške za poludit

tićo

Nema da se napiju vode ako se dobra priprema uradi  smiley033 :cool:

juzba

I moje su čamove, tek drugu sezonu, ali isto su još kao nove, sigurno će trajati bar 5 godina
Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo! Bolje junački pobjeći, nego kukavički poginuti!
Ko izgubi dobitak, dobije gubitak! Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Bolje živjeti cijeli život bogat nego sedam dana u siromaštvu!

Belizmaj

Camove sveke godine osvezi sandolinom sa lakom i trajace

Košava

U tome i jeste razlika da sa indonezijskim egzoticnim drvetom bangirai nema  odrzavanja i bespotrebnih troskova. E, sad ako mi i dalje tvrdimo da je camovina i topola bolja i da duze traje onda ja tvrdim da to  nije tacno, da jednostavno zivimo u zabludi.

Sve dok se nije pojavio takav materijal koji je otporan na vanjske - spoljne uticaje camovina je bila nezamenjljiva. Nisu nam na trzistu bili prisutni bolji materijali - drvo. Sad kada je trziste prepuno egzoticnim rezanim gradjama i gotovim proizvodima (razne dimenzije stizu kao gotov proizvod)tvrditi kako je camovina dugotrajna i bolja ne pije vodu pogotovo sto se cene ne razlikuju, a o trajanju da i ne govorim. Moze da se usporede fosne camove, sa bangirai ali ogromna je razlika, tako i sa daskama za patosice Vaseg camca. U ostalom pitajte koja je cena jednog i drugog. Bangirai dobijete gotov obradjen, a camovu dasku tek trebate da obradjujete, pa zastita nekoliko puta, pa svake godine pod obavezno premaz, sklanjaj ju sa camca i nikad nije prijatna za nogu kao bangiraj. O trajnosti nema ni potrebe da se prica to je ko "bog i sesirdjija" :cheesy: smiley033   

retfala

Košava :tongue: ja sam se predo :lol:

Košava

Nisam ni mislio drugacije, sobzirom da moja "analitika"  :lol: sa ovog foruma pokazuje da si uvek korak ispred sto se nautike tice, pa je onda  tako  i sa patosicama. :cheesy: Ako Pirke i ja ubedimo jos barem  njih trojicu sa ove teme uspeli smo. :lol: :ok: smiley033

tićo

Košavo jesi li ti generalni zastupnik za egzotičnu drvnu građu  :wink: :cheesy:  mala šala naravno. Ja sam rekao da i čamovina može da traje 10-ak godina, nekažem da nije bolji bangiraj pa to je egzotika  :lol: voleo bih da vidim kako to izgleda gotova patosnica na čamcu.  smiley033

Slaven


Košava

Tico, okaci ti fotografiju tvojih patosica camovih ja cu moje "bangiraj model", camove mogu trajati i duze ako ih drzis pod krovom negde u garazi i slicno. :lol: smiley033

Goachild

...ja nemam para za taj orijentalni "sport"  :no:
skuplja Dara nego mera

Košava

"Nisam dovoljno bogat da bi patosice pravio svake druge godine" , zato jednom i zaboravim, el tako Pirke vuk sa Tise  :question: :lol: smiley033

Teme sličnog naslova (10)

8710

Odgovora: 132
Pregleda: 179667

1308

Odgovora: 2217
Pregleda: 800272

3099

Odgovora: 288
Pregleda: 226230

9035

Odgovora: 216
Pregleda: 151449

18548

Odgovora: 73
Pregleda: 23355

10652

Odgovora: 24
Pregleda: 6936

24473

Započeo Proka


Odgovora: 115
Pregleda: 50454

15503

Odgovora: 19
Pregleda: 8469

7540

Odgovora: 59
Pregleda: 41933