Krupna deverika na feeder

Započeo tonac, 31 Januar 2015, 03:19:24

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

obradmiki


Goachild

Нема ту три киле!

Шалим се, свака част Мишо.
То је право деверисање.

tiki61

Nisam primetio da je neko pomenuo promenu vodostaja kao jedan od faktora koji utiče na dobar rad deverike, posebno one krupne. Lagani rast vodostaja meni je uvek donosio deverike preko kilograma. U takvim trenucima sam dobijao i one najveće, teže od 3 kg. A mamac je najčešće bio sitno zrno šećerca ili 3 crva. Prihrana podrazumeva razne partikle (kuvani kokičar, šećerac, žito, obavezno ječam, pelete), a u primamu, pored ostalog, obavezno i malo prekrupe. Arome - karamel ili med. A obožavaju slatko, slatko, slatko.
Svi smo mi ravnopravni, ali su neki malo "ravnopravniji"!

БУЏА БАБУШКА

Jedino što sam primetio kod krupne deverike jeste da lenji fideraši bolje prolaze. Manje komada upecaju, ali su u proseku veće. Verovatno zbog toga što ređe zabacuju i to često jer ih mrzi, a ne zbog neke naročite taktike.

Da se ispravim, mislim na fideraše koji jedva nagrebu 20-30 izlazaka godišnje. Oni redovniji već znaju šta rade

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka

Поздрав за Сркија :)

Milan berkut

Pošto nekim "sticajem okolnosti"  :) prilično dobro poznajem teren gde je Mišo pecao mogu reći da je njegov uspeh u tome što je našao taktiku kojom je gotovo eliminisao druge ribe i uspeo da selektuje deverike! Tu ima mrena, krupnih kesega, nosara, a bogme i krupnih skobalja i protfiša.
Ajd da sačekamo te Priče, uveren sam da će imati šta da se vidi (iz priloženog) i čuje :)

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


mariano 81

Koji sistem je najbolji za deveriku na stajaćim vodama po vama i ako koristite popup , kako ga kačite na udicu direktno ili odmah iza udice, direktno na predvez jer pokušavam izbeći cverglana.  :help:

Milan berkut

Druže, ako je pitanje namenjeno meni, evo mog mišljenja. Ali, pošto je ovo tema o krupnim deverikama mogla bi administracija da moj post prebaci u feeder montaže ili slično.
Sve izvedbe montaža u fider tehnici, a tu se sad mogu dodati i montaže u metod fider tehnici, imaju različitosti koje su u odredjenim Uslovima neophodne. Sve montaže su različite u odnosu na - osetljivost Detekcije, - načina kako želimo da Prezentujemo mamac, - dali ribu lovimo Ne čekajući da se samozakači ili je lovimo Samozakačivanjem tj kad uzme mamac u usta da više ne može da ga ispljune a da se ne ubode, - pa onda biramo montažu i prema Daljini na kojoj lovimo, - pa prema veličini udice treba li Amortizer ili ne (fidergam). Skraćeno a gledano iz malo drugačijeg ugla, montaže su podeljene na Klizne, Fiksne i Polufiksne.
Pošto riba nema ruke i prste njoj gubice služe za završno ispitivanje nečeg, kažem završno zbog toga što svojim savršenim receptorima riba pronalazi i locira to nešto što je zainteresuje.
I evo da uprostim do kraja - deveriku možeš pecati svim tipovima montaža zavisno od onih gore navedenih reči sa velikim slovom, i zavisno od tvog ličnog zaključka koja od montaža može biti najefikasnija, ili, koja montaža tebi "leži" na srcu :) pa i da nije najefikasnija.
Montaža služi da se prilagodiš vodi na kojoj loviš i da se prilagodiš trenutnom raspoloženju ribe koju želiš da loviš, dali je riba superaktivna, aktivna, poluaktivna ili neaktivna.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


mariano 81

Gledao sam različite klipove za efikasno pecanje. Jedan od njih je da udaram kontru čim hranilica padne na dno, bez obzira da li se zakačila ili ne. To mi nema nikakve logike.  Zanima me da li je bolje da ide hranilica pa predvez ili da ide obrnutim redom kao kod helikopter montaže. Cilj mi je izbeći cverglana.

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока


Milan berkut

Eh Mariano moj dobri, kad bi se montažom  mogao izbeći cvergl svi mi bi skakali od sreće :) Tu moraš da se odrekneš crvića, glista u prihrani pa nekad i na udici a počneš da mamčiš udicu i u hranilicu kuvano zrnje žita, ječma, starog kuvanog kukuruza, bojlama 10+mm i što manje praškaste koju dobro posoliš i zaljutiš biberom i ili čilijem. Riblje brašno ni slučajno u prihrani! Ovo može da smanji količinu cvergla a deverika će biti :)

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


mariano 81

Što se tiče praškaste hrane, to više ne koristim. Pšenica i šećerac plus pšenica na udici to koristim. Jeftinije i privuče manje gamadi. Na aromatizovani stiropor par puta uhvatio sam komade od 300g, dok krupnija na glistu i stiropor.

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока


djmisha77

Secerac ce ti privuci sve do jednog terpana. Zito, jecam manje ali secerac nikako.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, vec po tome koliku svetinju branim.

OtacMakarije

Ја бих да испуцам једно питање, па ако останем жив, останем.
Фидерише ли се из чамца?
Не примијетих да ико помиње чамац, а доста пута се помињу неки такмичарски избачаји.
Дјелује ми да би све то лакше ишло из чамца. Усидрити се и спустити систем.
Дакле, може ли то из чамца?

marina1983

Jasta da moze i da se peca osim ako neplaniras na uscu u sred sezone  :cheesy:
Samo da nije gust saobracaj .

pkv-pecaroš

 Iz čamca feederišem u 95% slučajeva. Ne smeta mi ništa iznad glave,ne vučem stolicu i sto njenih nastavaka. Zabacim pod noge i udri.

mihabg

Pa sve iz camca nije problem, mada za fider moras da se oprostis od  nekih pravila i zahteva koji se pisu .... Tipa , usao si u ribu , i prodje ti kruzer od 100 tona i napravi talase , da pridrzavas pribor i pristup.
Onda, koga zabole za brzinu i snagu masinice  na 15 okretaja bilo cega...
Pa dalje, cemu pocetno hranjenje stapom,  kad mozes rukom ili drugim alatima...
Tako da, razlika je ogromna, a naravno da moze i to vrlo uspesno. 
Dok nisam shvatio koliko ozbiljnih riba udara na pokretanje mamca , ne bih danas pecao i sa obale na ... pomeranje  montaze i sa obale.

Teme sličnog naslova (10)