Kada pravite primamu?

Započeo Zmaj Strasni, 28 Januar 2016, 13:29:54

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sona

Evo sto se mene tice obicno pravim uvece pre odlaska ujutru,taman da malo odstoji.Na vodi samo razgnjecam i plasiram na mesto.Jedino ostatak ostavim posle na terasi da malo prokisne pa onda dodam to sledeci put,jer sam primetijo da sa prokislom primamom ide bolje.Mada kad prodjem stepenistem oseti se mirisni trag  :rolleyes:

Milan berkut

Pa prokisla prihrana ima sličan efekat kao i (da izvinite na izrazu) svinjska govanca, kao prokisao kukuruz, i, sa druge strane, kao mlevena pečena zrnevlja konoplje, lana, kikirikija, susama, kao melasa, glicerin, nerafinisana ulja razna . . . Svi ti elementi u svom mirisnom tragu osim arome imaju i jasan "kod" da je hrana u pitanju a riblji njuh je u stanju da ga raspozna "na daleko". E, kada riba dodje po mirisnom tragu do mesta gde je hrana onda njeni spoljni receptori ukusa odreaguju nepogrešivo napominjući ribi da "to" što su registrovali na dnu sadrži "takve i takve" aminokiseline, belančevine, proteine i ili ugljene hidrate. Tada, gladna riba, počinje da uzima u usta "to" i pomoću još osetljivijih receptora ukusa koji su unutar usne šupljine ali koji su istovremeno više "probirljivi" tj čiji je zadatak da od svega ponudjenog (i registrovanog sp. receptorima) direktno u ustima detektuju one materije, čestice, zrna, granule, živuljke, koje su joj kao vrsti potrebne u datom momentu. Upravo te, potrebne joj deliće usisanog sadržaja, riba pomoću specijalnih balončića rasporedjenih unutar usne duplje a koji se naduvavaju i tako "zadržavaju, izdvajaju" bukvalno pritisnu od usnu duplju to što žele pojesti a sve ostalo propuste kroz škrge.
E sad, te takve fermentisane materije isto kao i one druge gore navedene, kad ih riba proguta - izazivaju momentalni proliv i riba se ne može najesti pa u želji da se najede - jede non stop dok te hrane ima tu!
Ovo objašnjava činjenicu zašto ribe jedu i ono što je potpuno strano.

БУЏА БАБУШКА

И једно и друго имају смисла . . . али!!! Из практичних разлога је једноставније припремити прихрану вече пре одласка на пецање. Прво, мање кеса, кесица и бочица се носи на терен, а и, као што је неко већ поменуо, тешко је дозирати састојке и просејавати храну док вас комарци гризу за г.зицу  :lol:
Поздрав за Сркија :)

vlada1978.

Ja pravim primamu uveče(pogotovo kada idem na šarana) zbog stvari koje moraju da odstoje jedno vreme u primami da bih to bilo to.Prosejem što više puta.Zatvorim plastičnu kanticu poklopcem da dobro dihtuje ,ostavim u podrum i ujutru krećem.Kada stignem na vodu samo ako treba prosejem i udri.Ali izbegavam ovu vodu tj.nju uopšte i nestavljam nikada u primamu,imam bunar i do sada nisam primetio nekakvu razliku da ovaj što pravi sa vodom na kojoj lovi bolje ima uspeha,neznam možda nisam u pravu ali ja mislim da to nema nikakve veze sa vodom,što ti kada praviš boile ideš da sipaš u balon vodu sa bare na kojoj ćeš da loviš da u njoj kuvaš boile ili kukuruz?Samo treba izbegavati ovu hlorisanu sa česme,ovo ostalo nema veze.Pozdrav i bistro na vodi.
Strpljenje je umetnost nadanja.

lider

Kvašenje hrane, mešnje sa zemljom, 5-6 sati pre polaska na pecanje, a pred pecanje fajtalica i dokvašavanje dodavnje mamaca, zrnevlja, aditiva i aroma. Poželjna je voda koja nije sa česme, rečna kišnica... Ne pravis haos na vodi, posvetiš se pecanju,  hrana je kvalitetnija, kompaktnija i nema prljanja ruku.

Teme sličnog naslova (10)